Notowania

Do "Społem" po bułki i paczkę. Maszyny wkrótce staną w sklepach tej sieci

Do końca przyszłego roku w 150 sklepach "Społem" mają się znaleźć maszyny do odbioru oraz nadawania paczek. To pierwszy krok we współpracy tej sieci z Pocztą Polską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Już wkrótce w wybranych sklepach "Społem" staną maszyny do odbioru i nadawania przesyłek (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

W placówkach "Społem" w najbliższych miesiącach staną automaty paczkowe. W sumie nawet w co trzecim sklepie sieci możliwe będzie nadawanie i odbieranie przesyłek pocztowych – ustaliła "Rzeczpospolita".

Ryszard Jaśkowski, prezes zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców Społem potwierdził zawarcie umowy z Pocztą Polską Polską. Obecnie trwa wybór lokali, w których staną maszyny. W ramach pilotażu w pierwszej kolejności zostaną ustawione w dużych miastach.

W 2020 r. ma ich być 150.

Obejrzyj: Co zmienił zakaz handlu. Ciekawe wyniki analiz

Z informacji, do których dotarła "Rz" wynika, że nie wyczerpuje to ram współpracy. Poczta ma nadzieję wykorzystać sklepy jako typowe punkty odbioru, czyli miejsc, w których pracownicy placówki wydają zamówienia. Ofertę taką już od dawna ma Żabka, która współpracuje z firmą DHL i właśnie Pocztą Polską.

Amazon chce świadczyć usługi kurierskie. Na razie o Polsce nie ma słowa.
Amazon wchodzi w usługi logistyczne. Ma już pierwszą ofiarę w Austrii: DHL

"Rzeczpospolita" przypomina, że to już kolejny krok PP w kierunku zwiększenia swego udziału w segmencie tzw. click & collect. Zbudowała już ponad 11,5 tys. punktów (sklepy Żabka, kioski Ruchu, stacje Orlen). Wkrótce uruchomi maszyny paczkowe w sklepach Carrefour i Biedronka.

Wzmożone działania na tym polu PP tłumaczy boomem w segmencie paczkowym (tzw. KEP). Strategia Poczty zakłada, że do 2023 r. przychody z przesyłek paczkowo-kurierskich mają się podwoić. Obecnie jest to 1 mld zł rocznie.

Maszyny pocztowe dostarczy firma SwipBox. Maszyny znajdą się wewnątrz sklepów "Społem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: poczta polska, przesyłki, sklepy społem, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2019

czysty światMoże byście o automatach do butelek pomyśleli????????

21-05-2019

telisTo władze zmuszają firmy do podejmowania takich kroków, gdyby nie ten zakaz handlu to nic takiego nie miałoby miejsca.

21-05-2019

maxcofnąć koncesję na alkohol "punktom pocztowym" i po sprawie nie będzie kombinatorów

Rozwiń komentarze (18)