Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KBB
|

Do Zakopanego pociąg nie dojedzie. Podstawią autobusy

16
Podziel się

Od 1 marca na kolejowym odcinku Kraków - Zakopane zamiast pociągów dalekobieżnych, m. in. z Warszawy i Trójmiasta, będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusy pojadą także na odcinku Stryszów - Nowy Targ, zastępując pociągi Polregio – informuje PKP PLK.

Do Zakopanego pociąg nie dojedzie. Podstawią autobusy
Od 1 marca do Zakopanego nie dojedziemy pociągiem. (PAP, Grzegorz Momot)
bDSyQKkB

Utrudnienia na linii kolejowej pod Tatry są związane z rozpoczęciem kolejnego etapu prac remontowych, dzięki którym skróci się czas podróży pociągiem z Krakowa do Zakopanego do ok. 2 godzin oraz zwiększy się bezpieczeństwo i komfort podróżnych – informuje PKP PLK w komunikacie.

Prace na odcinku Sucha Beskidzka – Zakopane potrwają do 25 czerwca. W tym czasie zostaną utrzymane przejazdy Podhalańskiej Kolei Regionalnej na odcinku Nowy Targ - Zakopane. Wyjątkowo przez trzy dni: 16 -18 marca, pociągi będą kursowały tylko na odcinku Szaflary - Zakopane.

Zobacz także: Znów tłumy w kurortach i na stokach. Policja dziennie nakładała po 1600 mandatów
bDSyQKkD

Po remoncie zwiększy się dostępność do pociągów na stacji Sucha Beskidzka, Jordanów, Raba Wyżna oraz przystanku Pyzówka, gdzie pasażerowie będą mogli korzystać z nowych peronów. Na stacjach zostaną m.in. zainstalowane windy lub pochylnie ułatwiające korzystanie z pociągów osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Na przebudowywanej trasie wymienione będą szyny na odcinkach: Sucha Beskidzka - Maków Podhalański; Bystra Podhalańska – Jordanów; Chabówka - Raba Wyżna; Raba Wyżna - Sieniawa. Zostanie także zamontowana nowa sieć trakcyjna oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa remontowane będą przejazdy kolejowo-drogowe, a sprawność przejazdów mają zapewnić odnowione mosty.

bDSyQKkJ

Zakończenie wszystkich prac planowane jest w 2023 r.

Na modernizację kolejowej "zakopianki", w ramach projektu "Prace na liniach nr 97, 98, 99, na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka - Chabówka - Zakopane", przeznaczono przeszło 1,1 mld zł netto. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSyQKle
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
GDZIE MY ZYZJ...
2 miesiące temu
“””prac remontowych, dzięki którym skróci się czas podróży pociągiem z Krakowa do Zakopanego do ok. 2 godzin“”” Boze drogi gdzie my zyjemy 100km miedzy Krakowem a Zakopanem po torach kolejowych (bez skrzyzowan) chcemy skrocic do 2 godzin 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ Moj niezyjacy od wielu lat dziadek zrobil by ten dystans w 1,5 godziny kuniem z furmanka...
Ola
2 miesiące temu
To ta wyemagimowana unia daje nam pieniadze?
J-23 .
2 miesiące temu
Ile to już lat w normalnym kraju to nie do pomyślenia komuś na tym zależy najbardziej cieszy się właściciel Szwagropolu ciekawe kto nim jest - nawet jak zamkną całą linię od Krakowa do Zakopanego na 5 lat to mnie wcale by nie zdziwiło a i tak była zamknięta dłużej z małymi przerwami ach te uklady szkoda że ich nie mam .
bDSyQKlf
aqq
2 miesiące temu
A myślałem, że złomiarze zaczęli odkręcać szyny.
Kamil
2 miesiące temu
Super
...
Następna strona