Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dodatek solidarnościowy. Będzie mało czasu na wniosek

Sejm w piątek zajmie się dodatkiem solidarnościowym, który zakłada wypłatę trzy razy po 1400 zł tym, których zwolniono z etatu. Zanim przepisy wejdą w życie minie jeszcze kilka dni, więc by się załapać na pomoc za czerwiec trzeba się będzie pospieszyć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monday News)
Dodatek solidarnościowy znowu w Sejmie. Beneficjenci będą mieli mało czasu

Zwolnieni z etatu będą mieli tydzień na złożenie wniosku w ZUS - czytamy w "Rzeczpospolitej". Nawet pół miliona osób może być uprawnionych do wypłaty świadczenia w wysokości trzy razy po 1400 zł za czerwiec, lipiec i sierpień.

Senat uchwalił poprawki do ustawy o dodatku solidarnościowym i już w piątek zajmie się nimi Sejm. Nowe przepisy będą mogły wejść w życie za kilka dni. Chcąc dostać pieniądze za czerwiec, trzeba się będzie pospieszyć. Przepisy zakładają, że świadczenie przysługuje nie wcześniej niż za miesiąc, w którym został złożony wniosek.

To oznacza, że osoby zainteresowane wypłatą za trzy miesiące będą musiały złożyć wniosek do ZUS najpóźniej do 30 czerwca. Przepisy najpewniej wejdą w życie w okolicach 22 czerwca, więc będzie mało czasu. Co ważne, wnioski będzie można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej. Nie ma też mowy o wypłacie w gotówce, pieniądze trafią na konto.

Ustawa zakłada, że prawo do dodatku solidarnościowego będzie miał każdy, kto w tym roku przepracował na etacie co najmniej 60 dni i podlegał z tego tytułu pod ubezpieczenia społeczne. Drugim warunkiem uzyskania prawa do świadczenia jest to, że po 15 marca taka osoba została zwolniona z pracy za wypowiedzeniem lub umowa, na podstawie której była zatrudniona, dobiegła końca.

Obejrzyj: Dodatek solidarnościowy będzie wypłacany przez ZUS

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2020

drugi sortDo ludzi pracujacych,rzucajcie robote bo rzad pisowski rozdaje kase wszystkim ktorzy nie pracowali i nie pracuja a wam tyrajacy daja fige z … Czytaj całość

18-06-2020

GhenekKolejne okradanie społeczeństwa i rozdawanie dla nierobów i kombinatorów

18-06-2020

mmŻyczę tym wszystkim którzy tak ciężko pracują na bezrobotnych nierobów żeby stracili pracę i stali się tymi nierobami. Na bezrobociu jest super … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (48)