Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Dodatek solidarnościowy. Będzie mało czasu na wniosek

48
Podziel się

Sejm w piątek zajmie się dodatkiem solidarnościowym, który zakłada wypłatę trzy razy po 1400 zł tym, których zwolniono z etatu. Zanim przepisy wejdą w życie minie jeszcze kilka dni, więc by się załapać na pomoc za czerwiec trzeba się będzie pospieszyć.

Dodatek solidarnościowy znowu w Sejmie. Beneficjenci będą mieli mało czasu
Dodatek solidarnościowy znowu w Sejmie. Beneficjenci będą mieli mało czasu (Monday News)
bEpzVSKZ

Zwolnieni z etatu będą mieli tydzień na złożenie wniosku w ZUS - czytamy w "Rzeczpospolitej". Nawet pół miliona osób może być uprawnionych do wypłaty świadczenia w wysokości trzy razy po 1400 zł za czerwiec, lipiec i sierpień.

Senat uchwalił poprawki do ustawy o dodatku solidarnościowym i już w piątek zajmie się nimi Sejm. Nowe przepisy będą mogły wejść w życie za kilka dni. Chcąc dostać pieniądze za czerwiec, trzeba się będzie pospieszyć. Przepisy zakładają, że świadczenie przysługuje nie wcześniej niż za miesiąc, w którym został złożony wniosek.

To oznacza, że osoby zainteresowane wypłatą za trzy miesiące będą musiały złożyć wniosek do ZUS najpóźniej do 30 czerwca. Przepisy najpewniej wejdą w życie w okolicach 22 czerwca, więc będzie mało czasu. Co ważne, wnioski będzie można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej. Nie ma też mowy o wypłacie w gotówce, pieniądze trafią na konto.

bEpzVSLb

Ustawa zakłada, że prawo do dodatku solidarnościowego będzie miał każdy, kto w tym roku przepracował na etacie co najmniej 60 dni i podlegał z tego tytułu pod ubezpieczenia społeczne. Drugim warunkiem uzyskania prawa do świadczenia jest to, że po 15 marca taka osoba została zwolniona z pracy za wypowiedzeniem lub umowa, na podstawie której była zatrudniona, dobiegła końca.

Zobacz także: Obejrzyj: Dodatek solidarnościowy będzie wypłacany przez ZUS

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpzVSLC
KOMENTARZE
(48)
Kalifornia
rok temu
Co z tego, że dają, jak już każdy zdążył znaleźć byle jaką prace, aby się utrzymać? Czy z 500 zł socjalnego da sie wyżyć? Jestem zwolniony po 15 marca, a mi się nie należy nie mogłem znaleźć pracy więc założyłem jednoosobową działalność gospodarczą operuję śmieszną kwotą bo tylko tyle zdążyłem odłożyć... Nic mi się nie należy, ani pożyczka dla firma, ani dodatek solidarnościowy. Kto normalny siedział do lipca na socjalu za 500zł chyba jedynie student. Ile jest takich ludzi, który ten dodatek dostaną? same lenie!!!! To zamiast pomagać osobą, które chcą się jakość podnieść to jeszcze dobijają i nagradzają nierobów!!! Nikt normalny zwolniony w marcu/kwietniu nie siedział, aż 3 miesiące za 500 zł!!! Poszedł do byle jakiej pracy za dużo mniejsze pieniądze, ale pieniądze które pozwoliły chociaż opłacić rachunki. Dlaczego takie osoby są pomijane? Nie zagłosuje na Prezydenta Dudę i mam nadzieję, że większość ludzi też tak zrobi! Niedługo zaczną w TVP się chwalić, ilu to oni osobą pomogli, tak naprawdę pomogą małemu procentowi osób.... Wszystko pod wybory, aby tym starszym obywatelom zryć beret jaka to Polska mlekiem i miodem płynąca! Dlaczego nie obudzili się z dodatkiem już w kwietniu tylko dopiero w czerwcu? Bo wybory.... Duda traci więc jakaś nowa kiełbasa wyborcza musi być. Współczuje też osobą, które są na 3 miesięcznym okresie wypowiedzenia, ponieważ te osoby też się nie załapią... Może kochana opozycja wypuściła by jakiś spot odnośnie lasowania mózgu starszym osobą ile to PIS dało, że to wszystko kłamstwa itd.? Może reszta obywateli by się obudziła w końcu? Bo większość widzę, że żyje w świecie TVP pięknym i usłanym różami...
lupus
rok temu
Będzie jak z brakiem podwyżek za prąd ,jak obiecał Sasin, potem miały być rekompensaty ,a został tylko wzrost cen prądu ! Motto pis ,obiecać wszystko przed wyborami ,a po wyborach choćby potop ! Jakim to trzeba być dzieckiem kurzu i wiatru , aby na nich głosować !
1111111111
rok temu
Przed wyborami zrobią i obiecają wszystko. Nie liczy się stan gospodarki.
bEpzVSLD
Polak
rok temu
A jak nie zdążysz toś gapa... A premier uśmiechnięty...
maciek
rok temu
Pis wam teraz wszystko obieca,nawet ze na ksiezyc polecicie…. juz widza,ze przegrywaja i pali im sie grunt pod nogami to wymyslaja,a w rzeczywistosci nikt nie zobaczy tych pieniedzy po wyborach
...
Następna strona