Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dodatek solidarnościowy. Otrzymało go już 34 tys. osób

16
Podziel się:

ZUS wypłaca 1,4 tys. zł dodatku solidarnościowego jedynie przez okres 3 miesięcy. Z każdym dniem przybywa jednak wnioskujących o to świadczenie.

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. (Andrzej Hulimka / Forum)
bETbHuLF

Do czwartku z dodatku solidarnościowego skorzystało już 34 tys. osób - poinformowała na antenie Polskiego Radia prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Pierwszego lipca w programie "Money. To się liczy" mowa była o nieco ponad 33 tys. Pytana o braki wypłat, odparła, że wnioski nie są odrzucone, bo to pracodawcy popełnili błąd i nie wyrejestrowali pracowników z systemu ubezpieczeń.

Wnioski można składać w ZUS od poniedziałku, 22 czerwca. Osoby, które zdążyły przed pierwszym lipca mogą liczyć na wypłaty przez cały okres 3 kolejnych miesięcy. Jeśli zrobiły to już w lipcu, okres pobierania dodatku skraca się automatycznie do dwóch miesięcy.

bETbHuLH
Zobacz także: Obejrzyj: Dodatek solidarnościowy. ZUS wypłacił już 33 tys. świadczeń

- W 4 dni od podpisania ustawy wypłaciliśmy 7 tys. dodatku solidarnościowych. To największy poziom mobilizacji i realizacji wrażliwych społecznie zadań. Zostało złożonych ponad 60 tys. wniosków, a wypłaciliśmy dotąd ponad 33 tys. Wszystko przebiega bardzo sprawnie - mówiła money.pl prof. Uścińska.

bETbHuLN

Przypomnijmy, że wniosek o świadczenie w kwocie 1,4 tys. zł można składać do ZUS wyłącznie drogą elektroniczną poprzez platformę PUE ZUS.

- To zasługa rozwiązania, które cały czas promuję, czyli elektroniczne składanie wniosków, tylko w ten sposób można uniknąć błędów. Wnioski można składać wyłącznie w ten sposób, to oznacza, że wzięliśmy na siebie gigantyczne zadanie informowania i edukowania - dodała.

Pieniądze w kwocie 1,4 tys. zł netto miesięcznie nie przysługują jednak każdemu, kto stracił przez kryzys pracę. Otrzymają je ci, którzy pracowali na umowie o pracę, stracili ją po 15 marca i mieli w 2020 r. opłacone składki za co najmniej 60 dni.

bETbHuMi
KOMENTARZE
(16)
Anonim
rok temu
napiczcie ile ludzi do dzisiaj nie ma nawet jeszcze decyzji,a nie chwalicie się ile to już niewypłaciliście
Matt
rok temu
Ja dostałem przelew za czerwiec 25.06 , za lipiec jeszcze cisza , a wniosek składałem 21.06 .
dudo66
rok temu
22.06 złożony wniosek ,wszystkie warunki spełnione kiedy kasa ???
bETbHuMj
Zdziwiony
rok temu
I znowu produkują bony skarbowe do sprzedaży na rynku. Tego już nikt nie wykupi od ludzi, którzy wtopili pieniądze.
Adam
rok temu
A ja biore z PUP zasilek i pracuje poza unia na dodatek haha. Na 5wrzesnia musze przyjechac do badziewnej polski, pokazac sie w PUP i dalej brac zasilek. Wrocic do kraju, gdzie pracuje i zyc jak czlowiek. A downy z polski musza placic. Na dzieci tez placa choc sa z nami tu hahaha. Sorry, ale jak rozdaja kase bez kontroli, to jak mam nie brac. Wybaczcie polaki "ciezko pracujacy"