Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.07.2020 10:26

Dodatek solidarnościowy. Wypłacono już 110 mln zł

W ramach dodatku solidarnościowego wypłacono już 110 mln zł dla blisko 85 tys. osób - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
Minister pracy Marlena Maląg poinformowała, że dodatek solidarnościowy wypłacono już 85 tys. osób

Świadczenie to jest przyznawane osobom, które straciły pracę po 15 marca br., a w roku 2020 były zatrudnione na umowę o pracę przez co najmniej 60 dni.

- To gest solidarności i wyraz troski o osoby, które w wyniku epidemii straciły pracę i z dnia na dzień zostały bez środków do życia - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, cytowana w komunikacie.

Dodatek wynosi 1 400 zł miesięcznie i będzie wypłacany w czerwcu, lipcu i sierpniu br. Jest to świadczenie przyznawane na wniosek, składany w formie dokumentu elektronicznego, za pośrednictwem profilu utworzonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) od miesiąca, w którym został złożony wniosek. Nie łączy się z zasiłkiem dla bezrobotnych.

Obejrzyj: Dodatek solidarnościowy - 1400 zł netto - będzie wypłacany przez ZUS na wniosek

Z tytułu pobierania dodatku solidarnościowego osoba uprawniona podlega ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu, a podstawę wymiaru składek na te ubezpieczenia ma stanowić wypłacona kwota dodatku.

Dodatek solidarnościowy oraz koszty obsługi dodatku (1 proc. kwoty przeznaczonej na wypłatę) są finansowane ze środków Funduszu Pracy.

Szacowany koszt wypłaty dodatku solidarnościowego -założony w ustawie o dodatku solidarnościowym, która w czerwcu weszła w życie - wynosi ok. 1, 49 mld zł i w całości ma zostać poniesiony w 2020 r. (w tym wyrównania do wysokości dodatku solidarnościowego świadczenia otrzymywanego z tytułu zasiłku dla bezrobotnych).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, Dodatek solidarnościowy, praca, bezrobocie, rynek pracy
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-07-2020

wyborcakoszt wyborczy opłacjł się, teraz już nic nie dostaniecie

15-07-2020

ocenaZa to pani minister Marlena Maląg jak zwykle zachwycona swoja nieudolnością.

15-07-2020

Hmmm110 mln / 2 mln = 55 złotych lub 110 mln/1 mln = 110 zł lub 110 mln/20 mln = 6 złotych .... szaleńśtwo

Rozwiń komentarze (8)