Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

Dodatki dla pracowników służby zdrowia. Prezydent podpisał ustawę

119
Podziel się:

Dokument zapewniający dodatkowe środki dla personelu medycznego podpisany. Ale nowe prawo umożliwia również kierowanie większej liczby medyków do pracy z pandemią.

Dodatki dla pracowników służby zdrowia. Prezydent podpisał ustawę
Lekarze (Flickr, Hospital CLÍNIC CC BY-ND 2.0 Flickr)

100 proc. większe wynagrodzenie dla personelu medycznego walczącego z Covid-19. Ustawa wprowadzająca dodatki właśnie została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Dodatkowe pieniądze trafią nie tylko do lekarzy i pielęgniarek, ale także obejmą ratowników medycznych oraz diagnostów laboratoriów szpitalnych.

Zobacz także: „Ryzyko, czyli na co się przygotować, żeby zarobić?” Webinar mBank odc. 3

Ale podwojone wynagrodzenie, to tylko jedna strona medalu. Ustawa pozwala łatwiej rekrutować i kierować lekarzy do pracy przy zwalczaniu epidemii. Limit wieku dla medyków został bowiem podwyższony do 65 lat.

Do pracy będą mogli być też kierowani ci, którzy wychowują małoletnie dzieci, studenci kierunków medycznych, doktoranci, farmaceuci, oraz osoby które ukończyły kształcenie w zawodach medycznych w ostatnich 5 latach oraz ratownicy.

Umożliwiono również wykonywanie zawodu lekarza albo lekarza dentysty osobie, która uzyskała kwalifikacje poza terytorium Unii Europejskiej. Ustawa da możliwość przyznania takim medykom prawa wykonywania zawodu lekarza albo lekarza dentysty w Polsce.

Dodatkowo wśród szczegółowych rozwiązań wprowadzono również karę grzywny albo karę nagany za nieprzestrzeganie zakazów, nakazów, ograniczeń Sanitarnych. Karane będzie również "nieprzestrzeganie decyzji wydanych na podstawie tych przepisów przez organy inspekcji sanitarnej w stosunku do osób zdrowych oraz osób sprawujących pieczę nad osobą małoletnią lub bezradną, która takiego obowiązku nie dopełnia"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(119)
jar
2 lata temu
ciekawe pielegniarki ktore dializuja chorych i jednoczesnie zarazonych na covid -19 oczywiscie bez dodatku bo , odziałowa mowi ze WAM sie nienalezy . oczywiscie minister mowi ze tak pieknie jest?
babel
2 lata temu
ciekawe jak bedą liczyć czas pracy przy pacjencie covidowym w minutach i będzie ale dostali 100 % podwyżki a szara prawda inna.
ja
2 lata temu
Ludzie bardziej niż utraty zdrowia boja się utraty dochodów. Wiele osób ryzykuje zakażenie, bo nie mają żadnych rezerwowych zasobów pieniędzy na przetrwanie bez pracy. Mimo to przez korona-kryzys wielu straci pracę lub biznes i dochody. Najgorsze, że jak wirus minie to może nie być do czego wracać, bo wielu firm nie będzie. Dlatego oprócz pensji i pracy przed kryzysem potrzebna była wiedza finansowa – jak zarządzać pieniędzmi, jak oszczędzać i inwestować. W książce pt. Emery tura nie jest Ci potzrebna autor przestrzegał o tym, że zawsze możebyć jakiś kryzys na świecie lub w rodzinie, że trzeba się przygotować na kryzysowe sytuacje.
arahag
2 lata temu
w anglii wycinaja oststnie drzewa i juz drukuja funty gdyz smierc juz siedzi na bigbenie
Max
2 lata temu
Jak będą płacić powołanym z sektora prywatnego albo studentom?
...
Następna strona