Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Koszt to 450 mln zł

4
Podziel się:

Rząd zdecydował, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany od 1 do 14 lutego. Szacuje jednak, że jedynie około 10 proc. osób uprawnionych z niego skorzysta.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Koszt to 450 mln zł
Marlena Maląg (kprm, KPRM)
bEKBBpQl

Pierwotnie dodatkowy zasiłek opiekuńczy ma być wypłacany rodzicom do 31 stycznia. Okres ten był już kilkukrotnie przedłużany. I tym razem rząd zdecydował, że będzie on wypłacany od 1 do 14 lutego.

Zasiłek będzie przysługiwał na dotychczasowych zasadach. Mogą go pobierać rodzice dzieci do 8 lat oraz dzieci z niepełnosprawnością do 24 lat w zależności od jego stopnia, ale w sytuacji, gdy placówka jest zamknięta i dziecko nie może uczęszczać do żłobka, przedszkola i szkoły.

bEKBBpQn

Co istotne, dodatkowy zasiłek nie przysługuje tym rodzicom, z których jeden jest np. bezrobotny lub też korzysta z urlopu rodzicielskiego czy urlopu wychowawczego. Wtedy to - w teorii - może zapewnić on opiekę dziecku, które pozostanie w domu.

Zobacz także: Nowe obostrzenia do lutego. Prof. Simon: restauratorzy największymi przegranymi

Rząd przypuszcza, że jedynie około 10 proc. osób uprawnionych do dodatkowego zasiłku opiekuńczego skorzysta z niego.

bEKBBpQt

Ile to będzie kosztować? Jak wynika z oceny skutków regulacji rozporządzenia, koszt wypłaty zasiłku opiekuńczego na dzieci do 8 roku życia od 1 lutego do 14 lutego wynosi około 450 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKBBpQO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
55+
9 miesięcy temu
Fajnie być chojnym z cudzej kieszeni, a co dla nas tych którzy wychowywali kiedyś dzieci bez żadnego finansowe wsparcia od państwa a teraz te wszyściutkie podatk i składki ZuS płacimy i płaciliśmy ,
:)llllll
9 miesięcy temu
Brawo kolejne rozdaenicto z wydrukowanyxh pieniazkow
Don Chichot
9 miesięcy temu
Dodrukowali czy wzięli kolejny kredyt?
bEKBBpQP
Ekonom
9 miesięcy temu
Dramat. Pol niliarda w plecy