Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Sprawdź, do kiedy przysługuje

8
Podziel się

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany rodzicom i opiekunom dzieci do 8. roku życia również w wakacje. Wypłata świadczeń została po raz kolejny wydłużona.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony. Będzie wypłacany w wakacje.
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony. Będzie wypłacany w wakacje. (Getty Images)
bDIWVQMR

Choć samorządy mogą otwierać żłobki i przedszkola od maja, to jednak większość rodziców zdecydowała, że ich dzieci pozostaną w domu. Wszystko przez ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Na pociechy, które pozostały w domu, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dzieci - do kiedy przedłużony?

Według ostatnich zasad, dodatkowy zasiłek opiekuńczy miał być wypłacany wyłącznie do 28 czerwca. Jednak rządzący przedłużyli termin jego wypłat. Po zmianach będzie on wypłacany również w wakacje.

Wypłaty dodatkowego zasiłku są przedłużone do 12 lipca. Nie ma jeszcze pewności, czy to ostateczny termin. Wcześniej bowiem minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wielokrotnie zapewniała, że istnieje możliwość dalszego wydłużania obowiązywania zasiłku.

bDIWVQMT
Zobacz także: Zobacz też: Bezrobocie w Polsce. Co nas czeka w najbliższych miesiącach?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje objętym ubezpieczeniem chorobowym rodzicom bądź opiekunom prawnym dzieci do 8. roku życia, którzy nie mogą zapewnić opieki w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobków, przedszkoli lub szkół. Ze świadczenia dodatkowo mogą skorzystać rodzice starszych dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Świadczenie zostało wprowadzone ustawą z 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Obowiązuje natomiast od 27 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIWVQNu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Adi
8 miesięcy temu
Nie wszystkie są otwarte , a jak są to połowa. Grupy może chodzić
Tomek
8 miesięcy temu
Nie wolno hejtować. Ok. Dlaczego w wakacje będzie wypłacany zasiłek skoro przedszkola i żłobki są otwarte a szkoły zamknięte. Znowu chodzi o zadowolenie pewnej grupy ludzi lepszych od reszty? To że moje dziecko ma 10 lat to stawia mnie po gej gorszej stronie? Dziękuję partii rządzącej za równych i równiejszych.
Lena
8 miesięcy temu
Świadczenie zostało wprowadzone później i obowiązywało już wcześniej p. Redaktorze.
bDIWVQNv
ed
8 miesięcy temu
masakra niech płacą cały rok zasiłki już nikt nie będzie pracował
Blanka
8 miesięcy temu
Już wiem dlaczego nie wypłacają macierzyńskiego... rozdają te pieniądze innym. Widocznie ja powinnam 3 dni po cesarce iść do pracy, żeby reszta matek siedziała w domu mimo, że mogą spokojnie iść do pracy.