Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Sprawdź, do kiedy przysługuje

8
Podziel się

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany rodzicom i opiekunom dzieci do 8. roku życia również w wakacje. Wypłata świadczeń została po raz kolejny wydłużona.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony. Będzie wypłacany w wakacje.
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony. Będzie wypłacany w wakacje. (Getty Images)
bEpXIbGZ

Choć samorządy mogą otwierać żłobki i przedszkola od maja, to jednak większość rodziców zdecydowała, że ich dzieci pozostaną w domu. Wszystko przez ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Na pociechy, które pozostały w domu, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dzieci - do kiedy przedłużony?

Według ostatnich zasad, dodatkowy zasiłek opiekuńczy miał być wypłacany wyłącznie do 28 czerwca. Jednak rządzący przedłużyli termin jego wypłat. Po zmianach będzie on wypłacany również w wakacje.

Wypłaty dodatkowego zasiłku są przedłużone do 12 lipca. Nie ma jeszcze pewności, czy to ostateczny termin. Wcześniej bowiem minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wielokrotnie zapewniała, że istnieje możliwość dalszego wydłużania obowiązywania zasiłku.

bEpXIbHb
Zobacz także: Zobacz też: Bezrobocie w Polsce. Co nas czeka w najbliższych miesiącach?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje objętym ubezpieczeniem chorobowym rodzicom bądź opiekunom prawnym dzieci do 8. roku życia, którzy nie mogą zapewnić opieki w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobków, przedszkoli lub szkół. Ze świadczenia dodatkowo mogą skorzystać rodzice starszych dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Świadczenie zostało wprowadzone ustawą z 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Obowiązuje natomiast od 27 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpXIbHC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Ewe
rok temu
Moje przedszkole nie otworzylo się w maju i do dzisiejszego dnia jest zamknięte. Więc co mam zrobić z dziećmi!? I takich osób jest na pewno więcej.
rodak
rok temu
Gratulacje dla Rządu, bon turystyczny, siedzenie w domu w wakacje, jakby co roku dzieci nie miały wakacji, i co jeszcze zrobicie, że 500+ nie musiało hańbić się pracą????
Blanka
rok temu
Już wiem dlaczego nie wypłacają macierzyńskiego... rozdają te pieniądze innym. Widocznie ja powinnam 3 dni po cesarce iść do pracy, żeby reszta matek siedziała w domu mimo, że mogą spokojnie iść do pracy.
bEpXIbHD
Lola
rok temu
Zasiłek to 80% wynagrodzenia więc szału nie ma a niepracujący nie tracą nic dostają wszystko co możliwe bo nie pracują
ed
rok temu
masakra niech płacą cały rok zasiłki już nikt nie będzie pracował