Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Dom do 70 metrów. Anna Kornecka ujawnia kulisy prac nad Polskim Ładem

18
Podziel się:

- W moim projekcie nie ma możliwości, by stawiać domy do 70 m kw. tam, gdzie się chce - mówi odwołana wiceminister. W piątek wicepremier Gowin powołał byłą wiceminister na pełnomocniczkę ds. inwestycji i Zielonego Ładu w MRPiT.

Dom do 70 metrów. Anna Kornecka ujawnia kulisy prac nad Polskim Ładem
Kornecka zaznaczyła, że pomysłodawcą projektu jest PiS. (PAP, PAP/Darek Delmanowicz)
bEKWyhWt

- Starałam się wpisać projekt dotyczący budowy domów do 70 m kw. w ramy istniejącego Prawa budowlanego - mówiła w piątek Anna Kornecka podczas spotkania w Rzeszowie z przedsiębiorcami.

Jak przekonywała, projekt przepisów dotyczących budowy domów do 70 m kw. nabrał znaczenia z punktu widzenia jej dymisji, a według rzecznika rządu Piotra Müllera jest ona głównym hamulcowym tego projektu.

Zobacz także: "Odbije się na budżecie każdego Polaka". Odwołana wiceminister krytykuje Polski Ład
bEKWyhWv

Obecna pełnomocniczka ds. inwestycji i Zielonego Ładu zapewnia, że tak jednak nie było. Przypomniała, że to projekt PiS, a nie jej ugrupowania, ona jedynie starała się dostosować to rozwiązanie do obowiązującego prawa.

- W moim projekcie nie ma możliwości, by stawiać domy do 70 m kw. tam, gdzie się chce. One muszą być zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego albo wydaną decyzją o warunkach zabudowy. Odbywa się to albo w procedurze zgłoszenia, jeśli jest to dom rekreacyjny, albo w procedurze zgłoszenia z projektem, jeśli są to domy mieszkalne - wyjaśniła Kornacka.

Jak przypomniała, budujący większy dom powinien korzystać z procedury tradycyjnej. Kornecka chciała z kolei wpisać projekt domów do 70 metrów w obecny system prawny, by nowa ustawa nie stała się kolejną specustawą.

bEKWyhWB

Pełnomocniczka ministra przyznała, że pojawiła się propozycja premiera Mateusza Morawieckiego, by decyzje o warunkach zabudowy na domy do 70 m kw. były wydawane w maksymalnie 30 dni. Taki zapis znalazł się w zamieszczonym w środę na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekcie nowelizacji Prawa budowlanego przygotowanym przez MRPiT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKWyhWW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Jolcia
2 miesiące temu
Ja wolę mieszkanie, dlatego rozważam kupno w Rowach, Apartamenty Lubicz, podobno świetne miejsce.
Jor
3 miesiące temu
W domu o pow. 70m2 to niech sobie mieszka Obajtek. Za jakie grzechy ten PIS tak chce ukarać naród?
Andrzej
3 miesiące temu
Do domu, nawet 70m, musi być odśnieżana droga, chodnik, prąd, woda, kanalizacja, internet, gaz. Chyba tylko naiwny sadził ze wszędzie to będzie można stawiać. Zabudowa musi być zwarta bo inaczej rosyjski krajobraz zawita. Powinni się zając tworzeniem osiedli przyległych do istniejących z infrastruktura.
bEKWyhWX
z UK
3 miesiące temu
A dlaczego nie ,,,? teraz rozumiem decyzję odwołania sorry takich ludzi nie potrzebujemy
informatyk
3 miesiące temu
70m2 to na domek letniskowy najwyżej. Na mieszkalny dla mnie stanowczo za mało.