Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Droga S5. Dobre wieści dla kierowców, wybrano firmę, która dokończy pracę

3
Podziel się:

Opuszczona przez włoską firmę budowa odcinka trasy S5 zostanie dokończona, a kierowcy drogą z Poznania do Wronczyna pojadą jeszcze w tym roku – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga S5
Droga S5 (GDDKiA, GDDKiA)
bECHswWd

Po porzuceniu budowy przez Toto Construzioni Generali, GDDKiA musiała rozpisać nowe przetargi na dokończenie robót przy węźle Staszew. Chodziło o połączenie dwóch odcinków drogi S5 – od Poznania do Wronczyna i od Wronczyna do Kościana – oraz dokończenie budowy drogi zbiorczej nr 1 i węzła Konarzewo.

Przetargi na oba zadania wygrała firma Colas Polska – łącznie zainkasuje ona niemal 7 mln 430 tys. zł. Umowy mają zostać z początkiem września, jeśli w ciągu najbliższych 10 dni nie nie wpłyną odwołania od rozstrzygnięcia.

bECHswWf

Colas Polska na roboty będzie miała jedynie 60 dni, by oddać cały 35-kilometrowy odcinek S5 do użytku kierowców jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Oglądaj też: Zero kilometrów autostrad. "To logiczny plan"

Kolejne zaplanowane do ogłoszenia przetragi dla opisywanego odcinka S5 dotyczą przygotowania Miejsc Obsługi Podróżnych czy zbiorników retencyjnych.

bECHswWl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECHswWG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Nie wierzę w ...
2 lata temu
Od moja do moja nie będziesz ty moja. Jak ta inwestycja zostanie ukończona do wakacji 2020 r i bedzie gotowa to będzie bardzo dobrze.
Czesczes
2 lata temu
Oby nie spełniły się twoje przewidywania .
Heniek
2 lata temu
Trudno uwierzyć. W czerwcu GDDKiA twierdziła, że droga będzie gotowa jeszcze przed wakacjami. Teraz obiecują, że po wakacjach podpiszą umowę. Pewnie otworzą tydzień przed wyborami, a po wyborach ją zamkną.
bECHswWH