Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Drogi ekspresowe będą płatne. Nowe przepisy w przyszłym roku

365
Podziel się:

W przyszłym roku system poboru opłat dla ciężarówek zostanie rozszerzony o wybudowane niedawno drogi ekspresowe - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogi ekspresowe będą płatne. Nowe przepisy w przyszłym roku
Drogi ekspresowe będą płatne. (money, Rafał Parczewski)
bEKJUYmZ

Jak podaje dziennik, powiększenie systemu płatności dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz autobusów ma objąć wszystkie autostrady i drogi ekspresowe.

Chodzi o trasy oddane do użytkowania od momentu ostatniego wydłużenia listy dróg płatnych, czyli od września 2017 r. Od tamtej pory długość tras objętych opłatami dla pojazdów ciężkich zatrzymała się na 3,66 tys. km, z tego ok. 2,5 tys. km to autostrady i ekspresówki, a ponad 1,1 tys. km to drogi krajowe – zwykle biegnące wzdłuż tras bezkolizyjnych.

Oprócz tego mamy jeszcze ponad 450 km płatnych, koncesyjnych odcinków autostrad.

bEKJUYnb
Zobacz także: Uchodźcy na granicy Polski. "Wsparcie jest absolutnym obowiązkiem humanitarnym"

Jak podaje dziennik, w ciągu ostatnich czterech lat dróg ekspresowych przybyło, dzięki czemu obecnie aż 1,4 tys. km dróg ekspresowych i autostrad jest dla użytkowników ciężarówek bezpłatnych.

Na początku 2022 roku ma się to zmienić. Wśród płatnych odcinków znajdą się m.in. odcinki drogi S8 między Warszawą i Białymstokiem, większość fragmentów S17 ze stolicy do Lublina, nowe odcinki S7 na Pomorzu czy na Mazowszu, długie fragmenty S3 na zachodzie kraju czy S5 z Poznania do Bydgoszczy.

bEKJUYnh

Jak zapowiada resort infrastruktury, lista płatnych odcinków będzie się wydłużała w miarę oddawania do użytku kolejnych dróg ekspresowych.

Dziennik dodaje, że rząd nie zamierza w najbliższym czasie wprowadzać opłat dla osobówek na kolejnych fragmentach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKJUYnC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(365)
wip
2 miesiące temu
na głupotę nie ma rady.
kierowca
2 miesiące temu
Czy placac PODATEK Drogowy w momencie wykupywania rejestracji pojazdu mam zabronione uzywania drog publicznych ? To ile razy bede placil podatek drogowy za jazde po drogach ?
Podatnikaleni...
2 miesiące temu
Propozycja - bez owijania w "interes społeczny" , "dobro narodowe" i inne podobne ch...ploty. Podajcie wasze prywatne konta, na które mamy płacić haracz od : życia, picia, spania i sr..ania i wszystko będzie jasne. Poco ta ściema? Aha za oddychanie też przywalić i to podwójnie, oczywiście w związku z koniecznością obniżenia emisji CO2 przy wydychaniu. Dla wstrzymujących oddech - kara, chłopaki z Wrocławia i Lubina mają sposoby jak nauczyć pokory...
bEKJUYnD
jod
2 miesiące temu
Czy my czasem nie płacimy za to w paliwie ?
Adam
2 miesiące temu
Spoko. Zamieni się przedsiębiorstwo przewozów na tirach na ruch busów. Ten sam towar zawiezie 5 busów zamiast jednego tira oczywiście za odpowiednią opłatą uiszczoną przez klienta. Dzięki takiemu zabiegowi np. towar do marketów dowiedzie kilka busów a cena żywności i wszystkiego w sumie wzrośnie! Alleluja i do przodu. Czekamy na kolejne fenomenalne pomysły na podatki. Bo przecież to nie tak, że na drogi pobierają już z kupna auta oraz paliwa. :)
...
Następna strona