Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

Dyscyplinarki za imprezę na nocnej zmianie w fabryce w Gostyniu. "Pracodawca stracił zaufanie do pracowników"

36
Podziel się

W jednej z hal produkcyjnych w Gostyniu pracownicy urządzili koleżance ze zmiany wieczór panieński. Były tańce, głośna muzyka i tort z penisem. Nagrania wyciekły do sieci. Pracodawca wręczył wypowiedzenia kilkunastu osobom. Brygadzista dostał dyscyplinarkę. Czy słusznie?

Dyscyplinarki za imprezę na nocnej zmianie w fabryce w Gostyniu. "Pracodawca stracił zaufanie do pracowników"
Impreza odbyła się w jednej z firm na terenie Strefy Gospodarczej w Czachorowie (gostyn.pl)
bDZpqqgR

Na nagraniu, które opublikowano w sieci, widać, jak kilkunastu pracowników fabryki ubranych w robocze kombinezony wesoło pląsa w kółeczku w takt muzyki disco polo. Pracownicy trzymają w rękach nadmuchane balony, na głowie mają diabelskie rogi.

Portal gostyn24.pl, który opublikował filmik, twierdzi, że do imprezy mogło dojść 11 kwietnia ok. godz. 22, tuż przed rozpoczęciem nocnej zmiany w fabryce.

Zobacz także: Resort rozwoju mówi "tak" dla postulatu dnia wolnego na szczepienie. "Wyjątkowa sytuacja"
bDZpqqgT

Na reakcję pracodawcy nie trzeba było długo czekać. Za udział w zakładowym "korona-party" poleciały głowy. Dyscyplinarnie zwolnienie otrzymała osoba pełniąca obowiązki brygadzisty, a z pozostałymi pracownikami, biorącymi udział w panieńskim wieczorze, rozwiązano umowy o pracę. Dodatkowo wszyscy obserwatorzy i gapie, niemający w tym czasie założonych maseczek, zostali pozbawieni dniówek.

Sebastian Bilicki, prezes zarządu firmy, w piśmie skierowanym do portalu gostyn24.pl napisał, że impreza ta była absolutnym złamaniem podstawowych obowiązków pracowniczych oraz zasad, które zostały w firmie wdrożone dla wspólnego bezpieczeństwa pracowników. Dodał, że żadne tego typu zachowania nie będą tolerowane. Podobne słowa skierował do pracowników. Zwrócił uwagę, że impreza była "pokazaniem braku szacunku do tych wszystkich, którzy ciężko i sumiennie pracują w tych trudnych warunkach".

bDZpqqgZ

Zdaniem mec. Miłosławy Strzelec-Gwóźdź, partnera w GP Kancelarii Radców Prawnych, zachowanie pracodawcy jest w pełni uzasadnione. – Jeśli w zakładzie doszło do naruszenia zasad BHP, pracodawca miał obowiązek wszcząć postępowanie wyjaśniające i nałożyć na pracowników, którzy dopuścili się naruszeń, kary porządkowe z karą dyscyplinarnego zwolnienia włącznie – uważa prawniczka.

Zdaniem mec. Strzelec-Gwóźdź, pracownicy fabryki organizując imprezę dla swojej koleżanki, mogli dopuścić się nie tylko złamania przepisów BHP, ale również zignorowali zasady sanitarne i wystawili na szwank dobre imię firmy, narażając przy okazji pracodawcę na kontrolę z sanepidu. Takie zachowanie skutkuje utratą zaufania do pracownika i może skończyć się rozwiązaniem umowy o pracę.

Również zdaniem szefa gostyńskiego sanepidu Michała Ostrowskiego takie zachowanie jest niedopuszczalnie, ponieważ mogło być źródłem potencjalnych zakażeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZpqqhu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(36)
Coco
3 tyg. temu
Przecież panie pracują na jednej hali w tym samym czasie. Kobietki nie przejmujcie się. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Prośba do pracodawców w rejonie. Przyjmijcie je. To taka zgrana załoga. A to jak wiemy klucz do sukcesu.
Mogli na lotn...
3 tyg. temu
Te prawnik a jak to się ma do tańca chasydów na lotnisku????? Kilka osób i dyscyplinarka a na lotnisku kilkudziesięciu i cisza o co chodzi???
socjald
3 tyg. temu
polska - NARODOWA życzliwość...
bDZpqqhv
Win7
3 tyg. temu
Pamiętam jak pod koniec lat 80 pracowałem w unitrze nie było tyg jak z drugiej zmiany ludzie wychodzili nawaleni bo były imprezy na stołówce tak po 19 się zaczynały i do 21.45.
Tia
3 tyg. temu
Tu nie chodzi o panieńskie tylko straty firmy bo bracownicy nie robią a pretekst covid .trochę zrozumienia wystarczy i przymrozyc oko
...
Następna strona