Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziura budżetowa może być ogromna. "Dane są wciąż zbierane"

Około kilkudziesięciu miliardów złotych - tyle według Łukasza Czernickiego, głównego ekonomisty Ministerstwa Finansów, zostało już pożyczone w tym roku, zastrzegł jednak, że nie pamięta konkretnej kwoty.- Potrzeby pożyczkowe wynikające z ustawy budżetowej na rok 2020 zostały już zabezpieczone - dodał. - Mieliśmy sygnały z marca, które pokazywały tąpnięcie w przychodach podatkowych o kilka procent w wartościach skumulowanych w relacji do roku poprzedniego. Kluczowy dla nas są kwiecień i maj. Kwiecień, bo to miesiąc pełnego zamknięcia gospodarki, pokaże nam skalę załamania gospodarczego. A maj, bo to pierwsze tygodnie otwierania gospodarki - tłumaczył Czernicki. Jak mówił, dane są wciąż zbierane i będzie trzeba "je oczyścić, bo częściowo zawierają wpływ tarczy". Dopytywany o dziurę budżetową na 2020 r. powtórzył: - Zbieramy te dane. Kilkadziesiąt miliardów zł to na pewno. Czy to będzie 100 mld zł? Nie jestem w stanie tego ocenić - dodał. Zaznaczył, że 100 mld...

rozwiń
0
0
19
Podziel się
Komentarze (19)
zobacz więcej komentarzy (19)
KOMENTARZE
(19)
Kasia
2 lata temu
A mówili "Wystarczy nie kraść".Kłamcy i złodzieje.
ja
2 lata temu
Nie muszą mi nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksią,zke pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna. Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
dr feelgood
2 lata temu
Przecież my nawet nie wiemy ile obecny rząd "wykreował" dodatkowych pieniędzy. Oficjalnie to około 30 mld zł tylko w tym roku, ale myślę że więcej. Lud zadowolony bo PiS daje kasę na lewo i prawo, no i git, tak trzymać. Nie mówię, że PO to super opcja, bo to tacy sami złodzieje jak wszyscy inni politycy. Politycy niezależnie od opcji to nowotworowa narośl, która pasożytuje na społeczeństwie. Im państwa w państwie więcej, tym więcej pieniędzy jest marnotrawione. Obecny rząd kupuje wasze głosy w zamian za ukryte zadłużenie i inflację która wystrzeli w nadchodzących latach.
ANONIM
2 lata temu
W 5 LAT ZNISZCZYLI WSZYSTKO TO CO UCIUŁALI POPRZEDNICY Z 20 LAT - TO TRZEBA BYĆ DOPIERA EKONOMISTĄ NA SKALĘ KACZYŃSKIEGO.
dyz
2 lata temu
a gdzie jest ten mądrek od zrównoważonego budżetu?jakoś ucichł?