Trwa ładowanie...
bDAxVPsR

Notowania

Przejdź na

Dziura budżetowa może być ogromna. "Dane są wciąż zbierane"

Około kilkudziesięciu miliardów złotych - tyle według Łukasza Czernickiego, głównego ekonomisty Ministerstwa Finansów, zostało już pożyczone w tym roku, zastrzegł jednak, że nie pamięta konkretnej kwoty.- Potrzeby pożyczkowe wynikające z ustawy budżetowej na rok 2020 zostały już zabezpieczone - dodał. - Mieliśmy sygnały z marca, które pokazywały tąpnięcie w przychodach podatkowych o kilka procent w wartościach skumulowanych w relacji do roku poprzedniego. Kluczowy dla nas są kwiecień i maj. Kwiecień, bo to miesiąc pełnego zamknięcia gospodarki, pokaże nam skalę załamania gospodarczego. A maj, bo to pierwsze tygodnie otwierania gospodarki - tłumaczył Czernicki. Jak mówił, dane są wciąż zbierane i będzie trzeba "je oczyścić, bo częściowo zawierają wpływ tarczy". Dopytywany o dziurę budżetową na 2020 r. powtórzył: - Zbieramy te dane. Kilkadziesiąt miliardów zł to na pewno. Czy to będzie 100 mld zł? Nie jestem w stanie tego ocenić - dodał. Zaznaczył, że 100 mld zł...

rozwiń
61 reakcji
4
38
19
Podziel się
Komentarze (19)
22-05-2020
BingoCzy ty jeszcze nie rozumiesz kto rzadzi kaczynski ,morawiecki duda itd.a na dodatek wciaz okrzdaja
zobacz więcej komentarzy (19)
bDAxVPtd
KOMENTARZE
(19)
Bingo
8 miesięcy temu
Czy ty jeszcze nie rozumiesz kto rzadzi kaczynski ,morawiecki duda itd.a na dodatek wciaz okrzdaja
Tak
8 miesięcy temu
Nie da się żyć tylko dzięki propagandzie. Po PiS odbudowa Polski zajmie mninmum pokolenie. To jest nie tylko zapaść gospodarcza, to zapaść cywilizacyjna.Nastąpił rozkład państwa.
ZbigniewB
8 miesięcy temu
Już w grudniu wiadomo było bez koronawirusa ze ich zrównoważony bdżet to pic na wodę i robienie wody z mózgu ale "Durny lud to kupi"
bDAxVPtv
Józek Bonk
8 miesięcy temu
wystarczyło po prostu nie kraść
dyz
8 miesięcy temu
a gdzie jest ten mądrek od zrównoważonego budżetu?jakoś ucichł?
...
Następna strona