Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|

Efekt COVID-19. Bogacze jeszcze bogatsi, a ubóstwo wzrasta

26
Podziel się

Zawirowania na rynkach spowodowane pandemią koronawirusa pozwoliły miliarderom powiększyć swój majątek o ponad jedną czwartą.

Efekt COVID-19. Bogacze jeszcze bogatsi, a ubóstwo wzrasta
Jeff Bezos, szef Amazona (East News)
bEriDjGZ

Łączny majątek najbogatszych wzrósł do rekordowego poziomu 10,2 biliona dolarów - donosi "The Guardian" opierający się na danych szwajcarskiego banku UBS. Poprzedni rekord osiągnięty został w 2017 roku kwotą 8,9 biliona dolarów.

Kiedy kryzys związany z pandemią koronawirusa powodował, że miliony ludzi na całym świecie traciło pracę i walczyło o przetrwanie korzystając z kosztowych programów rządowych, miliarderzy powiększali swoje zyski.

bEriDjHb

Według raportu UBS ich fortuny wzrosły o 27,5 proc. w szczytowym okresie kryzysu na przestrzeni od kwietnia do lipca.

Wzrosła również liczba miliarderów osiągając nowy rekord wynoszący 2189, w porównaniu do ostatniego szczytu 2158 z 2017 roku.

Zobacz także: Koronawirus w PiS. "Wirus nie oszczędza nikogo"

Choć w raporcie UBS nie znajdziemy rankingu najbogatszych, za taką osobę wciąż uznaje się Jeffa Bezosa. Założyciel i dyrektor generalny Amazona, ma na koncie 189 mld dolarów. Jak pisze brytyjska prasa, majątek Bezosa wzrósł o 74 mld. dolarów tylko w tym roku.

bEriDjHh

Josef Stadler, szef globalnego działu rodzinnego UBS zaznaczył, że fakt, że bogactwo miliarderów wzrosło tak bardzo w czasie, gdy setki milionów ludzi na całym świecie walczą o byt, może prowadzić do gniewu publicznego i politycznego.

Jak podkreśla i "The Guardian", kiedy bogaci stają się jeszcze bardziej bogaci, jednocześnie wzrasta ubóstwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEriDjHC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(26)
nic44
10 miesięcy temu
bogaca sie straszeniem koronawirusem i kosztem innych ludzi prowadza interesy z przekrentami
b8ahahaha
10 miesięcy temu
co to za bzdury, biedni zawsze pozostaną biednymi, a bogaci będa sie bogacic, kryzys/korona tutaj nie ma znaczenia.. Jeśli ktoś jest biedny, to znaczy ze brak mu zaradnosc/wykształcenia/przedsiebiorczosci, taka osoba zawsze bedzie zrzucac powod swojej nieudolności na wszystko, poza soba samym...
limpopo
10 miesięcy temu
O to właśnie im chodziło.Macie pełne wytłumaczenie tej sytuacji.
bEriDjHD
Bratek1
10 miesięcy temu
Jeśli bogaci stają się bogatsi a biedni biedniejsi to ktoś kogoś okrada. Wcześniej przygotował sobie takie prawo żeby teraz hasać na głowie słabszych. Szczęście i zdrowie od nich odpłynie nie zauważą kiedy.
John
10 miesięcy temu
Pamiętajcie że życie jest krótkie.. A na końcu staniesz przed obliczem Boga..
...
Następna strona