Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Ekspansja Biedronki. Będą pierwsze sklepy u naszych sąsiadów

15
Podziel się:

Jeronimo Martins chce otworzyć pierwsze sklepy Biedronki na Słowacji do końca 2024 roku - poinformowali przedstawiciele grupy podczas telekonferencji. - Jeśli chodzi o ekspansję na Słowacji, to mówimy o działalności od zera, nie ujawniamy na razie zbyt wiele - powiedziała Ana Luisa Virginia, dyrektor finansowa Jeronimo Martins.

Ekspansja Biedronki. Będą pierwsze sklepy u naszych sąsiadów
Jeronimo Martins chce otworzyć pierwsze sklepy Biedronki na Słowacji do końca 2024 roku (Adobe Stock)

Jak wyjaśniła, będzie to ekspansja Biedronki, w oparciu, o jej model biznesowy.

Plany Jeronimo Martins

Jeronimo Martins ocenia, że konsument w Polsce nie traci siły nabywczej m.in. dzięki podwyżkom wynagrodzeń, co może w przyszłości pomóc skompensować spadki cen żywności.

Widzimy duży spadek inflacji żywności, a w przypadku niektórych produktów nawet deflację - powiedziała Ana Luisa Virginia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prof. Witold Orłowski apeluje do nowego rządu: to szaleństwo trzeba zatrzymać

Pytana o koszty działalności w Polsce w przyszłym roku, wskazała, że na pewno wzrosną koszty pracy m.in. w związku ze wzrostem wynagrodzenia minimalnego. Niewiadomą są koszty energii.

Jak wskazała, rynek w Polsce jest bardzo konkurencyjny.

- Najbardziej agresywne działania prowadzi Lidl, ale pozostałe sieci też są aktywne. Dlatego nie zaprzestajemy naszych działań, by nie pozostawić miejsca innym - powiedziała dyrektorka.

Zakaz handlu w niedziele. Biedronka komentuje

Oceniła, że zniesienie zakazu handlu w niedziele byłoby dla sieci pozytywne, ale w obecnym scenariuszu firma przygotowuje się na utrzymanie zakazu.

- Nie wiemy na tym etapie, czy zakaz zostanie zniesiony. Oczywiście wolelibyśmy, żeby tak było, żebyśmy mogli pracować cały tydzień. Oznaczałoby to nieco wyższe koszty pracy, ale moglibyśmy to skompensować niższymi kosztami logistyki. Otwarcie sklepów w niedziele byłoby więc dla nas pozytywne, ale zakładamy, że w przyszłym roku zakaz zostanie utrzymany, na taki scenariusz się przygotowujemy - powiedziała dyrektor finansowa Jeronimo Martins.

Przychody sieci Biedronka wzrosły po trzech kwartałach 2023 r. w krajowej walucie o 21,7 proc. rdr do 15,8 mld euro, a w III kwartale sprzedaż wzrosła o 17,4 proc. do 5,5 mld euro. Sprzedaż LFL wzrosła o 17,8 proc. po 9 miesiącach i o 12,8 proc. w III kwartale.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
Hakerr
4 miesiące temu
Osiem lat obowiązywał zakaz w niedziele i nikt głodny nie chodził, wszystkie zakupy po robione wcześniej, społeczeństwo w kościołach na spacerach w domach przy obiedzie. Tylko bogaci nie zadowoleni ze zysków nie ma 7 dni w tygodniu.
Piotr
4 miesiące temu
Jak ja nie pójdę na zakupy i Ty i Wy to sami zamkną, ale ludzie w ślepo idą
Kiki
4 miesiące temu
Niedzielę powinny być zamknięte, cały tydzień pracujemy to niech chociaż niedziela będzie dla rodziny a nie cały czas w pracy. Osoby którym pasuje że w niedzielę są sklepy otwarte to widocznie bardzo mają nudne życie że chodzą po sklepach i wymyślają
uć23
4 miesiące temu
oczywiście, że sklepy powinny być czynne w niedziele jeśli są klienci na zakupy w ten dzień
Maria
4 miesiące temu
Mnie zwisa czy będą otwarte czy nie i zwisa mi tez czy podwyższa wiek emerytalny i tak będę pracować jeszcze 6 miesięcy całe życie odkładałam sobie kasę oby zdrowie było na zrealizowanie planów