Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|

Ekspresówka S12 w budowie. Podpisano umowę za 1,36 mld zł

15
Podziel się:

Podpisano umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S12. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, obydwa zrealizuje Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Łączna wartość kontraktów to 1,358 mld zł.

Ekspresówka S12 w budowie. Podpisano umowę za 1,36 mld zł
Podpisano umowy na budowę dwóch odcinków S12 (GDDKiA)

Mowa o dwóch odcinkach drogi ekspresowej S12: Piaski – Dorohucza oraz Chełm – Dorohusk. Łącznie będą miały długość 33 km.

Jak czytamy w informacji GDDKiA, przetargi na wyłonienie wykonawców ogłoszono jesienią ubiegłego roku. W postępowaniu na realizację odcinka Piaski – Dorohucza wpłynęło 10 ofert, a najkorzystniejszą, opiewającą na ok. 358 mln zł złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Oferta tej firmy, o wartości 1 mld zł, została również wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka Chełm – Dorohusk (wpłynęło 12 ofert).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ceny mieszkań. Ekspertka odziera Polaków ze złudzeń

Wykonawca będzie miał 39 miesięcy na realizację inwestycji, nie wliczając w to okresów zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenie prac planowane jest w 2027 roku.

Nowe odcinki S12

GDDKiA poinformowała, że trasa będzie przebiegać po nowym śladzie, przecinając obszary rolnicze oraz omijając tereny zurbanizowane i cenne przyrodniczo.

Odcinek Piaski – Drohucza o długości 9,8 km zaczynać się będzie na węźle Piaski Wschód, który zostanie przebudowane w ramach planowanej budowy drogi S17 Piaski–Łopiennik. Z kolei początek odcinka Chełm - Dorohusk (23 km) zaplanowano w miejscowości Srebrzyszcze, gdzie ekspresówka przetnie istniejącą DK12.

"Droga ekspresowa S12 między Piaskami a przejściem granicznym w Dorohusku będzie liczyć ok. 75 km. Dla odcinka Dorohucza – Chełm trwa jeszcze obligatoryjna kontrola Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Natomiast dla obwodnicy Chełma Wojewoda Lubelski niedawno wydał decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej. Rozpoczęcie prac, które realizowała będzie firma Strabag, planowane jest w połowie roku", czytamy na stronie GDDKiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
antypis
rok temu
PIS wydaje miliardy które miały iść na inwestycje na budowe paru dróg które mieliśmy budować za kase z UE . Czyli na coś bedzie brakowac .
antypis
rok temu
A drukarnie czerwone . Niedługo odsetki od polskiego zadłużenia bedą nas kosztować 100 mld . Czyli Gierka z jego paronastoma miliardami zadłużenia i za to co za te pieniądze zdudował to poewinniśmy czcić jak największego bohatera . A pieniądze za które Gierek zbudował tysiące osiedli to PIS więcej już rozkradł .
Anonim
rok temu
Skąd nabrać na to wszystko pieniędzy ?
Drogowiec
rok temu
Teraz inne budowy dróg będą zwlekane. Bo ta będzie priorytetem. Tyle w temacie.
Fred
rok temu
S-12 Radom-Puławy znacznie ważniejsza, za Lublinem to już pusta droga w polu.