Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Embargo na ropę z Rosji. "Z dieslem będzie problem. Cała Europa szuka oleju na świecie"

- Biorąc pod uwagę ceny paliw na świecie, trzeba powiedzieć, że polscy kierowcy mieli przez ostatni rok sytuację komfortową z powodu tarczy antyinflacyjnej i obniżonej stawki VAT - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Jakub Bogucki, analityk e-petrol. – Niestety, to się kończy. Do tego już wkrótce wchodzi embargo na ropę z Rosji i z dieslem będzie problem. Brakuje oleju w Europie i trzeba będzie znaleźć nowe źródła pozyskania tego surowca. Należy szykować się na to, że użytkowanie diesli będzie droższe. Cała Europa szuka ropy w krajach arabskich i na zachodniej półkuli, także europejskie rafinerie przestawiają się na produkcję oleju. Trudno w tej chwili powiedzieć, jak uda się zastąpić ropę z Rosji. Większość krajów europejskich importowała diesla z Rosji i teraz musi znaleźć ten surowiec gdzie indziej.
KOMENTARZE
(211)
jarko
rok temu
To w końcu na kogo to embargo: na Rosję, czy na obywateli w Europie?
podatnik
rok temu
Przecież oni nie kradną u nas ropy, to nasi biznesmenie polityczni sprzedają im ropę. A u nas podnoszą tylko ceny i mówią jaki to mają wielkie zyski.
Captain Jack
rok temu
Są państwa, które ociekają ropą! Ale... nie można od nich kupować bo wtedy spekulanci nie wywindują cen pod niebo!!!! A chodzi o to, żeby wykręcić cenę bo jest okazja ;) wojna putinescu!!! Wojna minie a ceny zostaną! Spekulantka na całego!!!! Do tego finansjera globalna zainwestowała w eko-gadżety i się jakoś nie do końca masy na to rzuciły! Więc.... trzeba ograniczyć podaż ropy, podnieść cenę żeby swojego dopiąć!!! ;)
jimmi
rok temu
diesel na Malcie (niedawno wróciłem) kosztuje 1.29 euro, wiec jaka tarcza w Polsce, skoro tam bez tarczy jest taniej niż u nas?
sab
rok temu
olej napędowy (diesel) to produkt a nie surowiec - panie "ekspercie"; surowcem jest surowa ropa naftowa
...
Następna strona