Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Emerytura+ wyjęta spod egzekucji komorniczych. Koszt: 10,7 mld zł

28
Podziel się

- Ponad 9,7 mln osób skorzysta ze świadczenia Emerytura+ - ogłosiła w czwartek Elżbieta Rafalska. Koszt programu ma wynieść 10,7 mld zł. - Świadczenie nie będzie mogło podlegać egzekucji komorniczej - obiecała.

- Opozycja szuka w Polsce dyktatury, a my wspieramy emerytów - powiedział Mateusz Morawiecki.
- Opozycja szuka w Polsce dyktatury, a my wspieramy emerytów - powiedział Mateusz Morawiecki. (Twitter/KPRM)
bDSybtud

- Nie zdarzy się, że w wyniku świadczenia Emerytura+ straci się inne świadczenie. Nie będzie ono też objęte egzekucją komorniczą - obiecała minister rodziny podczas konferencji prasowej.

Jednorazowe świadczenie w wysokości 1100 zł ma otrzymać łącznie 9,72 mln osób: 6,94 mln emerytów i 2,62 mln rencistów, w tym 282 tys. rencistów socjalnych.

Świadczeniem mają zostać objęci wszyscy emeryci, niezależnie od wysokości swojego świadczenia. Trzynastkę dostaną zarówno ci emeryci, którzy pobierają pieniądze z ZUS, KRUS, jak i mundurowi. Za wypłatę tych ostatnich odpowiadają ministerstwa obrony i spraw wewnętrznych.

bDSybtuf
Zobacz także: Wideo: Kaczyński obiecuje "trzynastkę" dla emerytów

Nie trzeba będzie składać żadnego wniosku, jak to ma miejsce choćby w przypadku programu 500+. Emerytura+ zostanie wypłacona z urzędu wraz ze standardowym majowym świadczeniem.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Elżbieta Rafalska zaprzeczyła, że prowadzone jest uszczelnienie systemu, którego celem jest odebranie części osób uprawnień rencisty. - Nic złego się nie dzieje, żadnych dodatkowych działań nie ma. Teoria spiskowa - oceniła.

bDSybtul

- Emeryci są dla nas szczególną grupą. Od samego początku tworzymy różne rozwiązania, by ulżyć, czasami trudnej doli, emerytów - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki przytoczył anegdotę o swojej rozmowie z "panią Zofią", która mu miała powiedzieć, że 13. emerytura to "bardzo ważny dowód wdzięczności i pamięci o emerytach przed najważniejszym dniem dla emerytów, dla babć i dla dziadków".

- Trochę się zastanowiłem, co to za dzień, ale pani Zofia mi bardzo szybko uświadomiła, że to jest po prostu Dzień Dziecka - powiedział Morawiecki. - Żeby dla wnusia był prezent, na Komunię albo nie tylko na Komunię - dodał.

bDSybtum

- Wiemy, że emeryci doskonale będą potrafili spożytkować, będą wiedzieli, do czego użyć tych pieniędzy - mówił szef rządu. - Pani Janina powiedziała mi, że może po raz pierwszy od 1946 roku pojedzie do Lwowa. A może to będzie zakup sadzonek na działkę czy jakiś wygodny fotel do poobiedniej drzemki albo bardzo drobny remont - mówił premier.

Projekt ustawy wprowadzającej 13. emeryturę ma zostać jeszcze w czwartek skierowany do konsultacji zewnętrznych. Ustawa ma wejść w życie 1 maja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSybtuG
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(28)
ada
2 lata temu
a dlaczego nie bedzie objęte egzekucją komorniczą? jesli ktos ma długi powinien je oddać. a kiedy rząd pochyli się nad osobami pracującymi? aaaaa zapomniałam.... pracujących jest mniej i nie bedą glosowac...
Fietowy nos
2 lata temu
Skoro PiS tak się szczyci, że walczy z bandytyzmem to dlaczego w Polsce działają agencje pracy. Przecież to skandal... Agencje pracy to nic innego jak tylko stręczyciele... Wg mnie Polska nie jest państwem prawa tylko bezprawia...
Olka
2 lata temu
Mojej ciotki były mąż ma rentę socjalną - jest alkoholikiem, z tego tytułu parę schorzeń. Nigdy w życiu nie pracował. Teraz dostanie nagrodę od Pisu, za "poswiecenie" dla narodu, że jest darmozjadem. Już pewnie rączki zaciera. Majówka będzie na bogato!
bDSybtuH
lucIII
2 lata temu
Dlaczego wyjęta spod egzekucji? Ktoś narobił długów, to, niech je spłaca! Jeżeli "okradł" bank, przedsiębiorcę, własne dziecko - dlaczego nie ponosi konsekwencji? Przecież ta "trzynastka" trafia także nie do najniżej uposażonych
Tadek
2 lata temu
Jacy wy wszyscy krótkowzrozni 1100zł minus podatek to ok 87zł to dużo to są jaja w żywe oczy.I te przypowiastki Mateuszka Kłamczuszka jak ksiądz na rekolekcjach.Durny lud to widzę kupił.Alleluja.
...
Następna strona