Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Energa zmienia zasady sprzedaży prądu firmom. "Radykalne kroki są niezbędne"

64
Podziel się:

"Postanowiliśmy zawiesić oferowanie sprzedaży energii elektrycznej w kontraktach na rok 2021 i na lata kolejne" - taki list dostał nasz czytelnik, przedsiębiorca z Gdańska. Nam Energa tłumaczy, że przedsiębiorcy dostaną "nowe oferty", gdy tylko "sytuacja się uspokoi".

Zmianę odczują firmy, które kupują prąd w kontraktach od Energi
Zmianę odczują firmy, które kupują prąd w kontraktach od Energi (Forum, Daniel Dmitriew / FORUM)

"W trosce o bezpieczeństwo [..] funkcjonowania rynku energii w Polsce, zmuszeni jesteśmy do prowadzania tak radykalnych kroków" - w takim alarmującym tonie Energa tłumaczyła naszemu czytelnikowi, przedsiębiorcy z północy kraju, że jego firma nie może liczyć na zakup energii na dotychczasowych warunkach.

"Jednocześnie zapewniamy, że sprzedaż energii i jej dostawy w bieżącym roku nie są zagrożone i będą realizowane zgodnie z umowami" - dodają przedstawiciele firmy w liście do przedsiębiorcy.

Winny jest oczywiście koronawirus i "sytuacja na rynkach finansowych, w tym na Towarowej Giełdzie Energii".

Zobacz także: Statistica – rynek samochodowy w Polsce

Czy więc jest to zmiana, którą odczują wszyscy przedsiębiorcy? Zwróciliśmy się z tą sprawą do biura prasowego Energi.

- Obecnie obserwujemy dużą fluktuację cen na rynku energii elektrycznej. Tymczasowo wstrzymano kontraktowanie klientów biznesowych na 2021 rok, aby po uspokojeniu się sytuacji móc przedstawić im nowe oferty - wyjaśnia Krzysztof Kopeć, dyrektor biura prasowego Grupy Energa.

Takie pismo dostał nasz czytelnik od Energi Obrót

- Pismo zostało skierowane m.in. do firm, które zgłosiły zainteresowanie kontraktami na 2021 - dodaje przedstawiciel Energi. Zapytaliśmy też, do ilu przedsiębiorców podobne pisma trafiły. Energa jednak odmówiła odpowiedzi, tłumacząc, że "to informacja wewnętrzna spółki".

Zmiana, którą wprowadza Energa, może mieć wpływ na decyzje wielu przedsiębiorców. Preferują oni zwykle dostarczanie energii w kontraktach, bo mogą z góry przewidzieć, ile będzie ich kosztował prąd w najbliższym czasie. To może natomiast pomóc np. lepiej rozplanować budżet.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(64)
biznesmen
3 lata temu
pis znów podniesie ceny aby przyśpieszyć upadek firm i przejąć je za 1zł???
123
3 lata temu
nowe oferty będą 5 x droższe
obywatel
3 lata temu
Ze Energa nie dotrzymuje zobowiazań przekonałem się osobiśćie.W grudniu ub.roku zawarłem umowę przez tel.z przedstawicielem Energy/konsultantem/.Tematem umowy bylo utrzymanie w 2020r.ceny 1kWh obowiązujacej w 2019r./dotyczy energii czynnej calodobowej G11/ w tej samej wysokośći,co zapewniał konsultant.Tak się nie stało,korespondencyjnie podano mnie że to dotyczy 2021r.Czysty szwindel,f-ma niewiarygodna.
Widocznie
3 lata temu
trzeba wypłacić sowitą odprawę kolejnemu prezesowi z nadania pisu. Będzie następny.
xxx
3 lata temu
Energetyka to kolejna mafia. Juz dprowadzila, ze nie mozna sprzedawac jej pradu z wlasnego OZE, tylko przekazuje sie ten prad do "depozytu" do pozniejszego odbioru. Bandyterka w czystej postaci.
...
Następna strona