Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Energa zmienia zasady sprzedaży prądu firmom. "Radykalne kroki są niezbędne"

64
Podziel się

"Postanowiliśmy zawiesić oferowanie sprzedaży energii elektrycznej w kontraktach na rok 2021 i na lata kolejne" - taki list dostał nasz czytelnik, przedsiębiorca z Gdańska. Nam Energa tłumaczy, że przedsiębiorcy dostaną "nowe oferty", gdy tylko "sytuacja się uspokoi".

Zmianę odczują firmy, które kupują prąd w kontraktach od Energi
Zmianę odczują firmy, które kupują prąd w kontraktach od Energi (Forum, Daniel Dmitriew / FORUM)
bDKcVAwl

"W trosce o bezpieczeństwo [..] funkcjonowania rynku energii w Polsce, zmuszeni jesteśmy do prowadzania tak radykalnych kroków" - w takim alarmującym tonie Energa tłumaczyła naszemu czytelnikowi, przedsiębiorcy z północy kraju, że jego firma nie może liczyć na zakup energii na dotychczasowych warunkach.

"Jednocześnie zapewniamy, że sprzedaż energii i jej dostawy w bieżącym roku nie są zagrożone i będą realizowane zgodnie z umowami" - dodają przedstawiciele firmy w liście do przedsiębiorcy.

Winny jest oczywiście koronawirus i "sytuacja na rynkach finansowych, w tym na Towarowej Giełdzie Energii".

bDKcVAwn
Zobacz także: Statistica – rynek samochodowy w Polsce

Czy więc jest to zmiana, którą odczują wszyscy przedsiębiorcy? Zwróciliśmy się z tą sprawą do biura prasowego Energi.

bDKcVAwt

- Obecnie obserwujemy dużą fluktuację cen na rynku energii elektrycznej. Tymczasowo wstrzymano kontraktowanie klientów biznesowych na 2021 rok, aby po uspokojeniu się sytuacji móc przedstawić im nowe oferty - wyjaśnia Krzysztof Kopeć, dyrektor biura prasowego Grupy Energa.

Takie pismo dostał nasz czytelnik od Energi Obrót

- Pismo zostało skierowane m.in. do firm, które zgłosiły zainteresowanie kontraktami na 2021 - dodaje przedstawiciel Energi. Zapytaliśmy też, do ilu przedsiębiorców podobne pisma trafiły. Energa jednak odmówiła odpowiedzi, tłumacząc, że "to informacja wewnętrzna spółki".

bDKcVAwu

Zmiana, którą wprowadza Energa, może mieć wpływ na decyzje wielu przedsiębiorców. Preferują oni zwykle dostarczanie energii w kontraktach, bo mogą z góry przewidzieć, ile będzie ich kosztował prąd w najbliższym czasie. To może natomiast pomóc np. lepiej rozplanować budżet.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDKcVAwO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(64)
Ryś
12 miesięcy temu
Energa wykorzystuje okazję by wydoić klientów. Nam zablokowali montaż liczników dwukierunkowych do nowej instalacji fotowoltaicznej na dachu tłumacząc to względami bezpieczeństwa pracowników, podczas gdy nowe liczniki zwykłe dalej są montowane u klienta w budynkach po staremu. Złodzieje i kombinatorzy! Niedługo będę miał swój prad, a Wy za to co robicie będziecie się bujać!
raf
12 miesięcy temu
Sadzac po cenach nosnikiow energii jak gas , ropa, to powinna enrga obnizyc cene o polowe conajmniej
Kws
11 miesięcy temu
Energa to zwykli złodzieje... Nikt tak nie okrada Polaków jak Ci bandyci... Nigdy nie policzysz ile powinieneś zapłacić tak wyglądają cenniki tych bandytów... Bandyci z Energi powinni siedzieć
bDKcVAwP
Andrzej
11 miesięcy temu
Energia to najwięksi złodzieje ludzi naciągają na opłatę handlową nie informując
lech
11 miesięcy temu
Energa , tak jak i PiS, to złodziejska mafia. Wiem coś o tym, sam tego doświadczyłem
...
Następna strona