Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Energooszczędny dom modułowy na Podhalu. 100 mkw. za 350 tys. zł z widokiem na Giewont

Ten dom to przykład idealnego połączenia tradycji z nowoczesnością. W Kościelisku, gdzie miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego narzucają jasne zasady dotyczące m.in. nachylenia połaci dachowej, a wiejące wiatry szybko weryfikują solidność konstrukcji, trudno tak naprawdę o całkowitą swobodę przy projektowaniu budynków. Można jednak sięgać po nowoczesne technologie. - Decydując się na budowę domu, wybraliśmy technologię modułową z drewnianych elementów prefabrykowanych ze sprasowanym wewnątrz styropianem grubości 15 cm - mówi Szymon Syrzistie. - Dodatkowo dom jest ocieplony z zewnątrz jeszcze 15 cm styropianu. Po dwóch latach użytkowania możemy już stwierdzić, że technologia się bardzo sprawdziła. Domek jest energooszczędny: nawet przy srogich podhalańskich zimach wiemy już, że w domku jest ciepło, a nas to wcale nie kosztuje jakichś dużych pieniędzy. To po prostu działa - dodaje właściciel. Co więcej, konstrukcja wytrzymała już kilka mocnych...
rozwiń
0
0
113
Podziel się
Komentarze (113)
zobacz więcej komentarzy (113)
KOMENTARZE
(113)
Aleff
miesiąc temu
Jak wam niedlugo dowala podatki (katastralne?) od tych i tak juz strasznie drogich nieruchow to sie nogami nakryjecie. A ci co w kredytach pod korek tkwia to juz w ogole zbankrutuja.
Werynhora
miesiąc temu
Zbudowałem dla dzieci domek. 2x2m powierzchni, OSB 18mm, kryty gontem bitumicznym, podłoga pokryta wykładzina pcv imitująca trawę, szyby z pleksi, obłożony saidingiem imitującym dębowe deski. Domek 1,5 m nad ziemią. Koszt samych materiałów około 6 tysi. Robocizna moja.
econ
2 miesiące temu
Dobrze powiedziane. Od mieszania herbata nie robi się słodka ale pis poza mieszaniem nic innego nie potrafi. Ziemia, Kapitał, Praca, Technologia.
asdv
2 miesiące temu
brednie 1,2ml teraz tak inwestycja.
hmm
2 miesiące temu
stan surowy 350 tys. a dwa razy tyle reszta +droga dojazdowa+jaieś przyłącza i inne "szczegóły" niezbędne do zamieszkania tam.
...
Następna strona