Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Energopol upada. Budowa kilku dróg i tunelu pod Świną staje pod znakiem zapytania?

277
Podziel się:

Szczecińska firma będąca częścią konsorcjum budującego tunel pod Świną i zaangażowana m.in. w budowę tunelu kolejowego pod Łodzią złożyła właśnie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej.

Energopol upada. Budowa kilku dróg i tunelu pod Świną staje pod znakiem zapytania?
(Shutterstock.com)

O problemach firmy mówiło się od pewnego czasu. Teraz, jak donosi lokalny portal wszczecinie.pl, Energopol złożył wniosek o upadłość.

Pismo wpłynęło do wydziału gospodarczego Sądu Rejonowego w Szczecinie w poniedziałek. Potwierdził to rzecznik firmy w rozmowie z "Expressem Ilustrowanym", jak dodał, "upadłość, gdyby nawet została przez sąd ogłoszona, nie oznacza jeszcze likwidacji spółki".

Przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że jeszcze w czwartek po południu odniosą się do obecnej sytuacji. Mają poinformować, co z rozpoczętymi inwestycjami.

Zobacz także: Obejrzyj: Wykonawcy schodzą z placów budowy dróg. Czy grozi nam fala upadłości?

Energopol Szczecin w marcu ubiegłego roku rozpoczął m.in. realizacjęobwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu drogi krajowej nr 13 za 141 mln zł. Zaangażowany jest, jako jedna z firm wykonawczych, w konsorcjum, które ma wybudować tunel pod Świną. Jeszcze w maju tego roku zgłosił swoją ofertę do przekopu Mierzei Wiślanej. Wraz z innym przedsiębiorstwem buduje również tunel kolejowy pod Łodzią dla PKP PLK.

Przedsiębiorstwo prowadzi w Polsce działalność na rynku budowlanym. Zajmuje się budową, remontowaniem i modernizacją autostrad, dróg ekspresowych, krajowych i lokalnych, takich obiektów inżynierskich, jak mosty, wiadukty drogowe i kolejowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(277)
vcs
3 lata temu
Jak widać "dobra zmiana" jest faktycznie "starą zmianą" czyli "nocną zmianą", a wszystko po to, żeby pozostało bez zmian!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Greg
3 lata temu
Te tunele będą więc jak prom. Swoją drogą, pis tak piętnował poprzednie rządy za upadki firm budowlanych. Teraz te firmy padają jak muchy.
/////////////...
3 lata temu
no to nie tu jest pies pogrzebany to że w polce są rozwiązania zachodnie a system finansów wschodni to jedno ale między kapitałem państwowym a kapitałem prywatnym musi istnieć odpowiednia synergia która objawia się udziałem jednego do drugiego czyli państwowego do prywatnego i odwrotnie , logika tego wymaga że w byłych państwach bloku wschodniego gdzie zmiany w samej Rosji nie nastąpiły nie może być tak że udział jednego kapitału drastycznie przewyższa drugi bo to sprzężenie zwrotne nie następuje
taurus
3 lata temu
do ss "" Co ja tu robie -przecierz to PO wski portal .... manipulaci komentarzy a to wszystko zarządów popisu
widz
3 lata temu
pis złodzieje oddajcie pieniądze z naszych podatków
...
Następna strona