Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Epidemia koronawirusa. Z powodu kryzysu Fiat Chrysler obniży wynagrodzenia

1
Podziel się

Cięcia pensji czekają zarówno pracowników jak i szefów koncernu. O decyzji poinformował Michael Manley, dyrektor generalny Fiat Chrysler Automobiles.

Prezes koncernu John Elkann zrezygnuje z pensji w ramach "wspólnego poświęcenia".
Prezes koncernu John Elkann zrezygnuje z pensji w ramach "wspólnego poświęcenia". (East News, AP/Associated Press/East News)
bEpWVGER

W związku z sytuacją kryzysową do jakiej doprowadziła pandemia koronawirusa, Michael Manley, dyrektor generalny Fiat Chrysler Automobiles poinformował o konieczności "wspólnego poświęcenia". Oznaczać będzie ono cięcia płac - donosi "Reuters".

W notatce do pracowników Mike Manley zapowiedział, że jego wypłata zostanie zmniejszona o 50 proc. przez trzy miesiące od 1 kwietnia. Z Kolei podczas prezes koncernu John Elkann i pozostali członkowie zarządu FCA zrezygnują z całych swoich, aż pensje do końca roku.

bEpWVGET

Obniżka obejmie również innych menedżerów. Ich pensje zostaną obcięte o 30 proc. Także większość pracowników we wszystkich firmach na świecie zostanie poproszona o tymczasowe obniżenie wynagrodzenia o 20 proc. - donosi "Reuters".

Jak przekonuje zarząd FCA, pozwoli to utrzymać zatrudnienie i zachować dobrą kondycję finansową producenta podczas zagrożenia koronawirusem.

bEpWVGEZ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEpWVGFu
KOMENTARZE
(1)
zaciekawiony
rok temu
Ciekawe kiedy na taki krok zdecyduje się rząd i nasi kochani urzędnicy