Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Eurocash może przejąć spółkę Partner. UOKiK nie widzi problemu

0
Podziel się:

Transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji - uznał UOKiK i pozwolił sieci Eurocash przejąć spółkę Partner. Ta zarządza ponad dwudziestoma sklepami "Lewiatan".

UOKiK daje zielone światło Eurocashowi
UOKiK daje zielone światło Eurocashowi (Wikimedia Commons CC BY, Zespół EC)

- Po transakcji Eurocash nadal będzie musiał rywalizować z innymi sklepami, w zależności od miejscowości, wielkopowierzchniowymi lub tradycyjnymi. Oznacza to, że nie ma ryzyka, że sklepy podniosą ceny dla konsumentów. Konkurencja nie zostanie również ograniczona na rynku hurtowym – stwierdził Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Przejmowana spółka Partner posiada ponad 20 sklepów funkcjonujących pod marką „Lewiatan”. Eurocash posiada z kolei sieci sklepów „Delikatesy Centrum”, „Eko”, a także sklepy zrzeszone w sieciach partnerskich (między innymi „Euro Sklep”, „Groszek” czy „Lewiatan”). Do grupy Eurocash należy platforma także internetowa frisco.pl.

Polacy są za biedni, więc produkuje się u nas jedzenie gorsze niż na zachodzie. Zobacz wideo:

By jednak wydać zgodę, niezbędna zdaniem UOKiK-u była szczegółowa analiza rynku. Tę Urząd wszczął w sierpniu 2018 r. Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)