Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

UOKiK: praktyki PKP PLK wobec dostawców mogły naruszać konkurencję

0
Podziel się

Działania PKP PLK w relacjach z dostawcami produktów i technologii kolejowych mogły naruszać konkurencję – informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spółka w trakcie postępowania zobowiązała się do zmiany swoich praktyk.

UOKiK: praktyki PKP PLK wobec dostawców mogły naruszać konkurencję
(WP.PL)
bDzNarmd

Jak poinformował UOKiK, postępowanie w sprawie PKP PLK, które wszczęto we wrześniu 2017 r., dotyczy zasad dopuszczania do stosowania produktów i technologii kolejowych, takich jak szyny, podkłady czy sieć trakcyjna w procedurze Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem SMS-PW-17 – informuje serwis PAP.

"UOKiK zakwestionował regulacje ograniczające wysokość odpowiedzialności odszkodowawczej PKP PLK w przypadku jakiegokolwiek roszczenia związanego z procesem certyfikacji do wartości jednego produktu, który jest poddany procedurze. Zdaniem UOKiK niedozwolone mogło być również przerzucenie na potencjalnego dostawcę całej odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku badań eksploatacyjnych, w tym szkody powstałe u osób trzecich" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Kiss&Fly to bardziej płacz i płać. UOKiK wzywa lotniska do poprawy
bDzNarmf

UOKiK uznał, że działania PKP PLK mogły stanowić naruszenie konkurencji, ale docenia fakt, że spółka w trakcie postępowania zobowiązała się do zmiany swoich praktyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzNarmG
KOMENTARZE
(0)