Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Europa przed historyczną szansą. "Może zdegradować Rosję Putina"

- Europa w obliczu kryzysu energetycznego wdraża oszczędności na szczeblach centralnych, państwowych, a także samorządowych, indywidualnych. Ten zasób energetyczny, który udaje się gromadzić przed zimą, nie jest wystarczający. Jest za mały, by zagospodarować potrzeby wszystkich odbiorców - powiedział w programie "Newsroom" Jakub Wiech z portalu Energetyka24.com. – Stąd oszczędności, które mają pozwolić racjonalnie rozdysponować moc wytwórczą energii, by jej nie zabrakło, by nie były konieczne wyłączenia, które mogą sparaliżować gospodarki. Europa nie jest zdesperowana. Od tego, jak wyjdziemy z kryzysu tej zimy, zależeć będą dalsze stosunki Europy z Rosją. Może się okazać, że Europa, która zda test i ułoży sobie nowe kanały dostaw nierosyjskich nośników energii, zdegraduje Rosję i sprawi, że państwo Putina będzie szeregowym dostawcą energii, bez większego znaczenia politycznego. To szansa na zderusyfikowanie miksu energetycznego UE i obcięcie macek Rosji, które...
rozwiń
KOMENTARZE
(55)
sven
rok temu
Rosja wiadomo - ciężki przypadek. Ale Niemcy też powierzchownie tylko się zmieniły, tak jak dawniej mogą mieć przyjaciół, lub partnerów, ale sami dla nikogo nie są przyjacielem.
asrjym,
rok temu
Popieram warto się trochę przemęczyć, trochę przyoszczędzić tu i tam. By tego złamasa Putina utrącić. I co to ma niby być "częściowa mobilizacja"? od pasa w dół, czy co drugi dzień, na przemian z de-mobilizacją?
werty
rok temu
Polska się zabezpieczyła i taki gazoport zbudowała wcześniej. Zrobił to PIS. Natomiast Niemcy dalej kolaborowały z wrogiem całej Europy, mając w d.... nas i Ukrainę, chociaż przestrzegaliśmy, ze Rosja użyje NS2 jako broni przeciwko nam. Może przydałoby się, zeby zmarzły im tyłki a nauczą się szanować inne narody, a nie tylko wykorzystywać...
pandula52
rok temu
USA sprowokowały tę wojnę. Chcą jeszcze wywołać następną w Chinach, wystarczyło że Pelosi poleciała na Tajwan i już mają miliardowe zamówienia na broń. Słuchajcie co mówi Franciszek papież . On zna działania usmanów w swoim kraju.
hihot
rok temu
Jeśli ktoś myśli, że sam Putin za tym wszystkim stoi to rzeczywiście żyje w matrixie
...
Następna strona