Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Europa przygląda się Chinom. Leyen: musimy zachować bardzo dużą czujność

25
Podziel się:

- Musimy pilnie przyglądać się Chinom, zachować dużą czujność - stwierdziła Ursula von der Leyen, podczas piątkowej konferencji prasowej po szczycie UE. Zwróciła uwagę na konieczność zwiększenia udziału Europy w produkcji półprzewodników i mikroczipów, z których zbudowane są nowoczesne technologie. Jak dodała, kryzys otworzył oczy na problem uzależnienia nie tylko od surowców, ale też technologii.

Europa przygląda się Chinom. Leyen: musimy zachować bardzo dużą czujność
Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej (GETTY, NurPhoto)

Unia Europejska z uwagą przygląda się działaniom Pekinu. - Musimy zachować bardzo dużą czujność - stwierdziła Ursula von der Leyen - podczas piątkowej konferencji prasowej po szczycie UE.

Jak podkreśliła, Europa zwraca szczególną uwagę na wielkie umowy handlowe, które były i są zawierane. Dostrzega ryzyko związane z uzależnieniem od zagranicznych surowców czy technologii.

- Zdajemy sobie sprawę, że Chiny kontynuują kurs na wzmocnienie swojej pozycji w Azji i na arenie globalnej - dodała.

Dlatego też zwróciła uwagę na konieczność zwiększenia udziału Europy w produkcji półprzewodników i mikroczipów, z których zbudowane są nowoczesne technologie.

W ten sposób odniosła się do pytań dziennikarzy o kwestię działań USA wobec Chin. Jak pisaliśmy w money.pl, na początku października Amerykańskie Biuro Przemysłu i Bezpieczeństwa (BIS) dodało 31 chińskich firm technologicznych do listy podmiotów objętych kontrolą eksportu.

Celem tych restrykcji jest ograniczenie produkcji oraz kupna zaawansowanych chipów komputerowych dla wojska Chińskiej Republiki Ludowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
Titanic
2 lata temu
Ja bym uważał na Europę i chore pomysły. Unia jest jak Titanic tylko szybciej Tonie.
Chinyxd
2 lata temu
Nie ma możliwości odejścia od Chin w najbliższych 20lat . Wojna Chiny vs Tajwan doprowadzi do zniszczenia Europy i bezrobocia nawet 50% społeczeństwa
OBIEKT.III
2 lata temu
Kto winny za to że Chiny czują się mocne? Otóż kolonialiści którzy uważali, że lepiej niech produkują Chińczycy bo za miskę ryżu i przenosili produkcjędo Chin z technologiami. Dzisiaj te same technologi zagrażajązyciu pazernych kretynów któzy mało tego że zawinili to chcążeby nacje broniły i chroniły ich zycie.Pogonićto chamstwo DDR-owskie byłą koloniei Stalina i Honekera bo nikt kto pamięta historeię, ani nie uwierzy tej kobiecie a jużwalczyć u boku synów wermahtu to wykluczone . To potwarz dla naszych ojców i dziadków..
PRAWDA
2 lata temu
Produkcję półprzewodników należy ulokować w ełropie wschodniej w ełropie wschodniej som niskie koszty pracy wybudujcie zakład pracy półprzewodników w Polsce wschodniej w województwie warmińsko mazurskie pracownicy som wysokie bezrobocie jest zakład sórowce także som do produkcji w wajewództwie podlaskim wieście sówałki som złoża żelaza, molibdenu,tytanu,ziem rzadkich, vanatu wybudujcie kopalnie litu w Serbi jest tania energia z wyngla brunatnego do produkcji dóbr rzeczy samochódów elektrycznych Kosowo ma 18 miliardów ton wyngla brunatnego i 60 miliardów ton cynku można produkować półprzewodniki także w Bułgari i Rumuni oraz Grecji Bośni i Hercegowinie można przenieść produkcję somochodów z Niemiec do bośni i Hercegowiny ,Macedoni som niskie koszty pracy tania energia z wengla brunatnego i tania waluta eksportowa to wszystko pośiadajom bałkany
PRAWDA
2 lata temu
Produkcie te półprzewodniki w Meksyku,Brazyli,tam som niskie koszty pracy w Ameryce łacińskiej i blisko Stanów Zjednoczonych bendom produkować dostarczać stanom zjednoczonym półprzewodniki produkcję stali także należy tam przenieść stany Zjednoczone skorzystajom i te kraje także skorzystajom wyjdom z biedy
...
Następna strona