Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Redakcja money.pl
|
aktualizacja

Europejski transport bardziej zielony

5
Podziel się:

Unijna sieć transportowa musi dostosować się do celów klimatycznych. Jakie są kluczowe inwestycje?

Europejski transport bardziej zielony
Unia musi przemyśleć, jak zrewolucjonizować swój transport

Państwa członkowskie UE różnią się pod względem stopnia rozwoju infrastruktury transportowej. Biorąc pod uwagę, że sektor ten jest jednym z najbardziej strategicznych dla rozwoju handlu, usług i przemysłu, dla Europy niezbędne jest wypracowanie strategii w zakresie jej rozbudowy i funkcjonowania. Nową okolicznością jest konieczność spełnienia celów klimatycznych wyznaczonych przez Komisję Europejską.

Jaki zapewnić innowacyjny, neutralny dla środowiska i bezpieczny transport? W jakie projekty inwestować, aby zapewnić szybki rozwój infrastruktury?

Zobacz także: Rusza Forum Ekonomiczne - nie w Krynicy, ale w Karpaczu. Tematem: Świat po pandemii

Podczas najbliższego Forum Ekonomicznego w Karpaczu odbędzie się panel "Europejski transport na miarę XXI w." udział wezmą m. in.: Adamczyk Andrzej, Minister Infrastruktury, Andrej Doležal, Minister Transportu i Budownictwa Republiki Słowackiej, Kubrakov Oleksandr, Minister Infrastruktury Ukrainy, Rzonca Bogdan, Poseł Parlament Europejski, Popko Artur, Prezes Zarządu Budimex S.A., Konowrocki Michal, Dyrektor Zarządzający Uber Poland, Hamryszczak Adam, Prezes Zarządu Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka".

XXX Forum Ekonomiczne odbędzie się w dniach 7-9 września w Karpaczu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
obserwator
3 lata temu
Samochody elektryczne są bardziej toksyczne od spalinowych. Prąd do ładowania z węgla. Akumulatory przy produkcji bardzo zanieczyszczają świat a ich żywotność przewidziana góra na 6 lat. Utylizacja ogniw Li-ion niezmiernie trudna i w praktyce będzie się kończyć 60 cm pod ziemią. A co robimy już dziś z bateriami wszelkiej maści?. Aby wybudować dystrybutory na stacjach do ładowani należało by stworzyć osobną sieć zasilającą . nie tylko o grube kable ale i również stacje Trafo. Nie da się ich zasilać z istniejącej sieci bo jest za słaba. Ogólnie to się nazywa zielony burdel NWO
Giselher
3 lata temu
Najpierw to trzeba zainwestować w rozwój energetyki. Polskie ZE nie maja rezerw mocy, więc nie ma szans na szybkie ładowanie. Szwedzi stawiaja na jednej stacji 4 ładowarki 350kw. W Polsce taka rozrzutność skończyłaby się bleckoutem kilku wsi.
laputa
3 lata temu
To jak z tymi niestrzyżonymi trawnikami, gdzie każdy rolnik wie, że trawa wyciąga resztki wody z ziemi a oni odwrotnie. :))))
syn proboszcz...
3 lata temu
Kaczyzm chce ... ale zgniła UE zablokowała fundusze ! nie podoba im się nepotyzm, podległe sądy, demontaż demokracji - skandal !
Twój nick
3 lata temu
Końcem każdej formacji polityczno-ekonomicznej jest komedia - K. Marks. Zielonego europejskiego ekosocjalizmu również to dotyczy