Trwa ładowanie...
bDIvLxKJ

Notowania

Karpacz – Wszystkie wiadomości

58
17.02.2021 11:37

KARPACZ
 / 
Referendum w Karpaczu. Organizatorzy składają petycję

Mieszkańcy Karpacza zebrali podpisy pod petycją o referendum w sprawie przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Zamierzają złożyć ją w czwartek.

7
18.01.2021 18:06

TURYSTYKA
 / 
Są zdesperowani. Mieszkańcy Karpacza chcą referendum o obostrzeniach. Zebrali podpisy

Mieszkańcy Karpacza planują referendum, w którym wypowiedzą się, czy chcą przestrzegać obostrzeń. Mimo zakazów część przedsiębiorców otworzyła tam swoje biznesy. Część wyciągów zaprasza członków klubów sportowych, inne obsługują wyłącznie pieszych.

184
18.01.2021 15:42

STOK
 / 
Pojechaliśmy do Karpacza. Przedsiębiorcy otwierają biznes. "To krzyk rozpaczy"

Mimo zakazu przedsiębiorcy z Karpacza otwierają swoje biznesy. Aby pojeździć na nartach, wystarczy zapisać się do klubu sportowego. "To rząd nas do tego zmusił" - mówią o swoim pomyśle właściciele wyciągu narciarskiego.

131
18.01.2021 14:28

KORONAWIRUS
 / 
Bunt przedsiębiorców. Karpacz mówi: dość. Otwierają się hotele i restauracje

Albo się otworzymy, albo możemy zwijać żagiel - mówią restauratory i hotelarze z górskich kurortów, którzy w poniedziałek (18.01) mimo rządowych zakazów planują przyjąć turystów. Jesteśmy na miejscu.

34
14.01.2021 13:20

TURYSTYKA
 / 
Turystyka. Bunt w górskich kurortach

Karpacz, Szklarska Poręba i Świeradów wypowiadają rządowi obywatelskie posłuszeństwo. Tamtejsi przedsiębiorcy zapowiadają, że od 18 stycznia otworzą swoje biznesy. W Karpaczu odbędzie się również lokalne referendum, którego celem jest zniesienie ograniczeń sanitarnych.

bDIvLxKL
624
11.01.2021 19:03

KARPACZ
 / 
Obostrzenia wyniszczają Karpacz. Zima to czas żniw, ale turystów nie ma

W dzień ogłoszenia nowej pomocy dla gmin górskich jedziemy do Karpacza. Przykryte skrzypiącym śniegiem miasto jest przerażająco puste. Z energicznych, zwykle pełnych życia mieszkańców stolicy polskich Karkonoszy uszedł cały wigor.

151
05.01.2021 16:17

BUNT
 / 
Obostrzenia sanitarne. Będzie bunt? "Ludzie w Karpaczu mają dość"

- Do 17 stycznia ludzie wytrzymają. Potem możliwe, że dojdzie do buntu przeciwko zakazom i obostrzeniom. Jeśli rząd będzie nas zamykał i nie oferował nam niczego w zamian. Przykłady obchodzenia zakazów można mnożyć. Np. wynajem miejsc parkingowych z pokojem w cenie. Nasza narodowa pomysłowość jest bardzo duża. Dziś stoki są puste, nie zarabiają, ale ludzi jest dużo. Przyjeżdżają pojeździć na jabłuszkach, na parkingach stoją kampery. To pokazuje, że rządowe zakazy są kuriozalne - mówił w programie "Newsroom" burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

171
05.01.2021 15:56

REFERENDUM
 / 
W Karpaczu upadają biznesy. Będzie referendum? "Ostrzegaliśmy"

- W górach panują nastroje żałobne. Nie jest nam do śmiechu. Stąd inicjatywa przedsiębiorców Karpacza, aby przeprowadzić referendum, w którym pytamy obywateli, czy zgadzają się na ograniczenia w związku z pandemią. Nie dziwi mnie determinacja, nie dziwi mnie frustracja. Dzieje się coś, o czym chcieliśmy uprzedzić rządzących. Ostrzegaliśmy, że obawiamy się obywatelskiego nieposłuszeństwa. Ten scenariusz jest w tym momencie procedowany. Do zrealizowania referendum jest długa droga. Potrzebnych jest ok. 400 podpisów, potem tematem zajmie się rada miejska. Jeżeli dojdzie do referendum, to będzie to sygnał dla rządu, że powinien coś zrobić - mówił w programie "Newsroom" burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

4
05.01.2021 12:49

KARPACZ
 / 
Karpacz ma dość zakazów. "Ludzkie dramaty to nasza codzienność"

- Właściciele stoków są skazani na chaos informacyjny. Przygotowanie stacji do obsługi ruchu wymaga olbrzymich nakładów finansowych. Ostatecznym terminem na uruchomienie takiego miejsce to połowa października. Zakup czy leasing urządzeń, kredyty na funkcjonowanie wyciągów powodują, że ludzie są skazani na bankructwo i tragedie. Problem polega na tym, że ktoś, kto zgłasza wniosek po pomoc to musi wykazać spadek w porównaniu z poprzednim miesiącem. Kto prowadzi wyciąg w październiku czy listopadzie - mówił w programie "Newsroom" burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

bDIvLxKR
7
17.12.2020 15:59

WYDARZENIE
 / 
Forum Ekonomiczne w nowej lokalizacji. Przeniesie się do Karpacza

Forum Ekonomiczne znalazło nowy dom na najbliższe lata. Odbywający się od blisko trzech dekad kongres przeniesie się do Karpacza - poinformował w czwartek marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

39
15.09.2020 10:44

KARPACZ
 / 
Tarcze rozwojowe: rząd i banki chcą zachęcić przedsiębiorców do inwestowania

Za nami działania na rzecz utrzymania miejsc pracy i płynności finansowej polskich firm, dziś przyszedł czas na realną gospodarkę – mówi Tomasz Robaczyński, członek zarządu BGK. I zachęca przedsiębiorców do korzystania z preferencyjnych kredytów i bankowych gwarancji.

33
10.09.2020 12:34

KARPACZ
 / 
Fundusz Trójmorza. Pierwsze projekty są już analizowane

600 mld euro potrzeba na inwestycje infrastrukturalne w regionie Trójmorza. Część pieniędzy pozyska dzięki zaangażowaniu prywatnych i publicznych inwestorów Fundusz Trójmorza. Już niebawem poznamy pierwsze projekty infrastrukturalne, które powstaną z jego udziałem.

24
10.09.2020 10:18

KARPACZ
 / 
Odwaga w inwestowaniu to nasza specjalność. Potrzeba jeszcze solidnych fundamentów

Jeśli nie zaczniemy gonić firm globalnych, to zostaniemy skonsumowani. Dziś nie mówimy o konkurencji na poziomie krajów, ale o konkurencji na poziomie chińskim, amerykańskim – ostrzegał podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Adam Burak, członek zarządu PKN Orlen.

bDIvLxKS
28
09.09.2020 16:00

KARPACZ
 / 
Gaz. Najlepsza szansa dla Polski na niskoemisyjną gospodarkę

Kapitał na kosztowne inwestycje gazowe może pochodzić z USA, ale może też przyjść z Azji. Tymczasem powinniśmy robić transformację europejskimi pieniędzmi, a nie tymi, które mogą nas od kogoś uzależnić – ostrzega Jerzy Kwieciński, prezes PGNIG.

31
09.09.2020 13:46

KARPACZ
 / 
Tarcza uratowała tysiące miejsc pracy. Bezprecedensowa pomoc dla polskich firm

Tarcza antykryzysowa to program o wartości ponad 130 mld zł opracowany i przyjęty przez polski rząd na początku kwietnia br. Za jego pośrednictwem ponad 246 tys. przedsiębiorstw już otrzymało finansowanie o wartości ponad 46 mld zł. To też jeden z głównych tematów dyskusji podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

58
09.09.2020 10:34

KARPACZ
 / 
Orlen neutralny emisyjnie. Koncern zainwestuje 25 mld zł w zielone projekty

Do 2050 roku PKN Orlen będzie neutralny emisyjnie. W ciągu najbliższych 10 lat koncern zredukuje o 20 proc. emisje CO2 w rafinerii i petrochemii oraz o 33 proc. w energetyce. W zielone projekty PKN Orlen zainwestuje ponad 25 mld zł.

12
09.09.2020 9:19

KARPACZ
 / 
Polityka energetyczna Polski. 60 mld zł na zmiany w regionach górniczych

Ministerstwo Klimatu zakończyło konsultacje projektu Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku. Pięć regionów górniczych otrzyma 60 mld zł na transformację. Szerszy strumień pieniędzy popłynie z Europy, która przeznaczy dodatkowe środki na odbudowę krajowych gospodarek po pandemii.

3
08.09.2020 10:44

FORUM EKONOMICZNE
 / 
Rusza Forum Ekonomiczne - nie w Krynicy, ale w Karpaczu. Temat przewodni: Świat po pandemii

We wtorek w południe rusza Forum Ekonomiczne w Karpaczu, a nie w Krynicy jak zwykle, wszystko z uwagi na pandemię. Swoją obecność zapowiedziały spółki Skarbu Państwa, najwięksi pracodawcy w Polsce, ministrowie, w tym Jadwiga Emilewicz i Piotr Gliński. - Temat może być tylko jeden: Polska i świat po pandemii - mówi Mateusz Ratajczak, który dla money.pl będzie relacjonował to, co dzieje się w Karpaczu. Forum będzie odbywać się przy wzmocnionym rygorze sanitarnym, uczestnikom będzie mierzona temperatura, będą maseczki, rękawiczki, każdy panelista będzie miał swój mikrofon. - Organizatorzy spodziewają się, że będzie tu 2 tys. osób, więc gdyby coś się wydarzyło, to byłby gigantyczny problem i na długo przekreśliłby szanse organizowania tego typu imprez - mówi Mateusz Ratajczak. To, jak licznie przyjadą tu przedsiębiorcy, będzie jasne już za kilka godzin.