Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Hotel i 900 tys. zł na rachunku za gaz. "Przedsiębiorcy zawieszają działalność, wraca sezonowość"

- Jest w Karpaczu hotel, którego właściciel w ubiegłym roku płacił za gaz 90 tys. zł, w tym roku jest to 900 tys. zł. To pokazuje skalę problemu - powiedział w programie "Newsroom" WP Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. - Rachunek za prąd skoczył z 80 tys. do 500 tys. zł. To są dylematy przedsiębiorców, jak utrzymać biznes w obliczu takich podwyżek. Obecnie jesteśmy w sezonie feryjnym, turyści przyjeżdżają i interes się jakoś kręci. Kiedyś w górach ruch był sezonowy. Mieliśmy najwięcej rezerwacji w czasie świąt, ferii i w wakacje, potem to się wypłaszczyło i turyści przyjeżdżali przez cały rok. Myślę, że sezonowość z uwag na koszty wróci i hotelarze, restauratorzy będą zawieszać, przerywać działalność np. w okresie od września do grudnia. Otworzą się na święta i ferie, a potem dopiero na wakacje. To zjawisko jest już zauważalne - dodał samorządowiec.

KOMENTARZE
(139)
Majki
2 lata temu
Dodajmy ze w zeszlym dostał 2 banki dotacji covidowej, to i tak jest milion do przodu. A i tak mimo dotacji ceny poszły w górę.
Anna
2 lata temu
przeciez to o wyborcach PIS jest tekst. powinni sie cieszyc.!
Polak
2 lata temu
To jest kłamstwo hotel dostał milion dotacji
I ch, joł!
2 lata temu
Hotel zamknie, podatków nie zapłaci i bida Mateusz. Eeee nie, minimalna podniesiona i większość skladeczki trafi do zusiku i dodatkowo już po kasę ruszyli dzielni kontrolerzy abonamentów radiowych i tv oraz ochrona środowiska czym jaracie bo z Niemiec nadciąga chmura z węgla brunatnego ale my zobowiązania dotrzymamy, udupimy wszystkich. Czuwaj wiaro! Dobrego snu! A jeszcze mandaty i kary za wszystko. Ale na szczęście podatek od słodzonych napojów i małpek uratuje Ukrainę.
drożyzna
2 lata temu
pis pis pis
...
Następna strona