Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Fabryka Ciechu w Rumunii nadal wstrzymuje produkcję. Rozmowy się przedłużają

5
Podziel się:

Rumuńska fabryka sody Ciechu pozostaje w trybie czasowego wstrzymania produkcji. Przedłużenie rozmów z lokalnym partnerami wynika m.in. ze zmiany rumuńskiego rządu - podaje spółka w komunikacie.

Janikosoda, zakłady należące do Ciech Soda Polska S.A.
Janikosoda, zakłady należące do Ciech Soda Polska S.A. (Wikimedia Commons CC0, Pit1233)

"Przedłużenie terminu rozmów z partnerami na poziomie centralnym wynika między innymi z sytuacji politycznej w Rumunii, gdzie doszło do zmiany koalicji i wyłonienia nowej rady ministrów. To sprawiło, że rozmowy z przedstawicielami rządu na temat warunków przywrócenia produkcji muszą być prowadzone od początku" - napisano w komunikacie.

Dodano, że czasowe wstrzymanie produkcji daje możliwość jej przywrócenia w dowolnym momencie, dlatego linie produkcyjne zakładu utrzymywane są cały czas w stanie gotowości. Cytowany w komunikacie prezes Ciechu, Dawid Jakubowicz, poinformował, że grupa szuka sposobu na wznowienie produkcji w Rumunii, ale pod jednym warunkiem: musi być ona rentowna.

"Przy obecnej cenie pary zaproponowanej przez jedynego jej dostawcę, nie jest to możliwe. W tej sytuacji wszystkie opcje, o których mówiliśmy wcześniej pozostają otwarte" - napisał prezes.

Rumuńska spółka Ciechu czasowo wstrzymała produkcję 18 września 2019 roku. Decyzję podjęto po wypowiedzeniu mowy przez elektrociepłownię CET Govora, jedynego dostawcę pary technologicznej do Ciech Soda Romania. CET Govora jednocześnie złożył propozycję podwyżki cen, które - w ocenie Ciechu - uniemożliwiłyby prowadzenie rentownej działalności.

Zobacz także: Obejrzyj: Błaszczak o współpracy z Rumunią. "Negocjujemy kontrakty"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
mike
4 lata temu
"czasowe wstrzymanie produkcji daje możliwość jej przywrócenia w dowolnym momencie" to mi się wydaje dobry komunikat, czasowe wstrzymania nie znaczy koniec jej działalności
Jzs
4 lata temu
Jo ale jak dajeta zdjęcie zakładów to napiszta, że to Janikowo i syf Janikowski a nie o Rumunia piszeta a dajeta zdincie z Polski. Nieuki edne
Bank
4 lata temu
Aj waj
Duża kasa
4 lata temu
Kulczk junior robi biznes jak ktoś dopłaci.
Epic Cash
4 lata temu
A my się denerwujemy na Niemców, że nie chcą nam więcej płacić. No to mamy widok z drugiej strony. Teraz my nie chcemy więcej płacić Rumunom za parę. No jak tak można.