Notowania

motoryzacja
14.05.2019 15:56

Fabryka Opla w Gliwicach bez większych szans na produkcję nowych osobówek

Francuski właściciel Opla racjonalizuje produkcję samochodów w Europie, a efektem tego procesu może być zakończenie wytwarzania samochodów osobowych w gliwickiej fabryce. Nowy Opel Astra prawdopodobnie będzie produkowany w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Opel Polska)
Produkcja Opla Astry w Gliwicach rozpoczęła się w sierpniu 1998 roku.

Kilka dni temu koncern Groupe PSA poinformował, że fabryka w Gliwicach w 2021 roku rozpocznie produkcję dużych aut dostawczych.

Wraz z rozpoczęciem produkcji dostawczaków zakończy się trwający od 1998 r. okres produkcji samochodów osobowych. Po wygaszeniu produkcji obecnej generacji Opla Astry nowe modele osobówek nie będą w Gliwicach wytwarzane.

Francuskie PSA, które w 2017 r. odkupiło Opla od amerykańskiego koncernu General Motors, chce zracjonalizować procesy produkcji samochodów w Europie.

Obejrzyj: Opel Astra - jakie robi pierwsze wrażenie najnowszy kompakt Opla?

Opel Astra obecnej generacji jest produkowany Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii oraz w Gliwicach. Według niemieckiej gazety "Handelsblatt" model kolejnej generacji będzie produkowany w niemieckim Rüsselsheim oraz brytyjskim Ellesmere Port.

Przedstawiciel PSA zdementował informacje, że koncern składnia się ku zlokalizowaniu produkcji nowej Astry oraz spokrewnionego z nim nowego Peugeota 308 w niemieckim Rüsselsheim. Praktycznie bez szans na produkcję Astry są Gliwice, które skupią się na produkcji dostawczaków.

Gliwicki zakład Opla od ponad 20 lat wytwarza samochody osobowe, gdzie wiodącym modelem jest Opel Astra. W ciągu niespełna trzech następnych lat fabryka zostanie przekształcona, by ulokować w niej produkcję lekkich samochodów dostawczych. Zakład zostanie zaadaptowany również do specjalnej platformy przeznaczonej dla dużych vanów.

Fabryka w Gliwicach jest jednym z dwóch polskich zakładów Grupy PSA. Drugim jest fabryka w Tychach, gdzie w styczniu br. uruchomiono produkcję silników benzynowych PureTech.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: motoryzacja, fabryka opla w gliwicach, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2019

ObserwatorNikt nie chce produkować aut w państwie pisowskie.

14-05-2019

mswcoz, efekty edukacji jedzenia widelcem przez ministra Kownackiego widac jak na dłoni...

14-05-2019

andeoffset za złom kupiony za oceanem F-16 wykorzystany , przez amerykanów skończyły się ulgi to sprzedali będzie nowy offset i nowy złom kupiony , … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (16)