Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opel w Gliwicach nie będzie produkował kabrioletów dla Amerykanów. Spada tez produkcja innych aut

18
Podziel się:

Już drugi rok z rzędu maleje produkcja aut w fabryce Opla w Gliwicach. Wkrótce wycofany zostanie z produkcji jedyny samochód, który z naszego kraju był eksportowany do USA. Spada też liczba zatrudnionych. Znacznie lepsze wyniki fabryka notowała, gdy należała do amerykańskiego GM.

Produkcja aut w Gliwicach spada drugi rok z rzędu
Produkcja aut w Gliwicach spada drugi rok z rzędu (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bEKaTYBN

Coraz mniej autwyjeżdża z fabryki Opla w Gliwicach. W 2018 r. było ich 106,5 tys., czyli o 36 proc. mniej niż rok wcześniej. Rekordowy był dla fabryki 2016 r., kiedy z taśm zjechało 201 tys. samochodów. Był to przy tym ostatni rok, kiedy należała ona do GM. Kolejny właściciel, Peugeot-Citroen, nie może się nawet zbliżyć do takich wyników – informuje "Gazeta Wyborcza".

Zobacz także: Kiedy warto kupić Diesla, a kiedy hybrydę
bEKaTYBP

Niekorzystna dla PSA zmiana na rynku jest wynikiem przede wszystkim rosnącego zainteresowania segmentem SUV-ów. Do tego, jak wyjaśnia cytowany przez "GW" rzecznik prasowy Opla Wojciech Osoś, dochodzi spadek popytu na auta w Turcji, która była ważnym odbiorcą kompaktowych aut produkowanych w Gliwicach.
Władze fabryki poinformowały, że w tym roku zakończy się produkcja sportowego kabrioletu Cascada. To jedyne polskie auto eksportowane do USA. O tym, że nie będzie dłużej wprowadzany na rynek, zadecydowały wyraźnie słabnące słupki sprzedaży.

Po tym, jak w marcu 2017 r. podpisano umowę o przejęciu fabryki przez PSA,spada nie tylko liczba produkowanych aut, lecz również zatrudnienie. Obecnie fabryka zatrudnia 2,9 tys. osób, w tym 557 w fabryce silników w Tychach. W ostatnich miesiącach, w którym spółka należała do GM, zatrudnienie wynosiło natomiast blisko 4 tys. pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKaTYCq
KOMENTARZE
(18)
Patriota
3 lata temu
Przecie brakuje robili, to o co ten płacz???
Anna W.
3 lata temu
Na Słowacji produkcja aut rośnie na potęgę. To jest również efekt przynależności tamtego kraju do strefy Euro. Poza tym u nas króluje teraz bezproduktywna polityka, show, grzebanie w historii. Rząd nie bardzo ma czas i chyba nie bardzo potrafi zajmować się gospodarką.
Konrad
3 lata temu
to jest klasyczne wrogie przejęcie, które ma doprowadzić do likwidacji produkcji....
bEKaTYCr
andrzej
3 lata temu
A moze tak wygasic francuskie hipermarkety auchan carrefour leroy w Polsce?
refasek
3 lata temu
Zaraz zaraz, w naszym społeczeństwi pełni ciemniaków którzy cały czas ujadali o "niepolskich" fabrykach, że ten cały zagraniczny kapitał trzeba pogonić itp. ... NO TO TERAZ ON SIE SAM "POGONIŁ" I CO TERAZ POWIECIE KONIOSRAJE? zainwestujcie sami ten WASZ "polski" kapitał i produkujcie na potęgę...i dawajcie zatrudnienie swoim szczerbatym kumplom spod budki z piwem posiadającym duże doświadczenie i "fach w rękach"