Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Opel w Gliwicach będzie produkował samochody dostawcze

4
Podziel się:

Nie tylko Opel Astra. Fabryka w Gliwicach rozpocznie produkcję dużych aut dostawczych. Powstanie w niej nawet do 100 tys. vanów rocznie.

Opel Gliwice będzie produkował vany
Opel Gliwice będzie produkował vany (East News)
bFdFyMgR

Francuska Grupa PSA, która w 2017 r. kupiła europejskie fabryki Opla Vauxhalla od amerykańskiego General Motors, ogłosiła decyzję dotyczącą przyszłości zakładu w Gliwicach. Fabryka do końca 2021 r. stanie się producentem dużych samochodów dostawczych - podaje PAP.

Gliwicki zakład Opla od ponad 20 lat wytwarza samochody osobowe, gdzie wiodącym modelem jest Opel Astra. W ciągu niespełna trzech następnych lat fabryka zostanie przekształcona, by ulokować w niej produkcję lekkich samochodów dostawczych. Zakład zostanie zaadaptowany również do specjalnej platformy przeznaczonej dla dużych vanów.

– Kontynuujemy produkcję Opla Astry, jednocześnie rozpoczną się przygotowania do uruchomienia produkcji nowego modelu – zadeklarowała Agnieszka Brania z gliwickiej fabryki, cytowana przez PAP.

bFdFyMgT
Zobacz także: Zobacz: Opel Combo: test Euro NCAP

Według programu Grupy, Opel będzie miał w 2020 r. cztery w pełni zelektryfikowane linie modelowe, a w 2024 r. 100 proc. samochodów w Europie będzie dostępne również z opcją napędu elektrycznego – samodzielnie lub hybrydowo.

Fabryka w Gliwicach jest jednym z dwóch polskich zakładów Grupy PSA. Drugim jest fabryka w Tychach, gdzie w styczniu br. uruchomiono produkcję silników benzynowych PureTech.

bFdFyMgZ

PSA posiada pięć marek motoryzacyjnych: Opel, Citroen, Peugeot, Vauxhall oraz DS. Francuska grupa oferuje także usługi związane z mobilnością i inteligentnym zarządzaniem, dostępne pod marką Free2Move.

bFdFyMhu
gospodarka
gliwice
KOMENTARZE
(4)
marlena
3 lata temu
to jest bardzo dobra wiadomosc dla przedsiebiorcow,pod warunkiem,ze beda sprzedawane w Polsce
Zbylut
3 lata temu
Jak śpiewał klasyk:Zacznij od Maybacha.
Majka
3 lata temu
Dlaczego? Jakie jest uzasadnienie?
bFdFyMhv
albert
3 lata temu
Najwyższy czas przywrócić sprzedaż samochodów CHEVROLET na terenie POLSKI.