Notowania

gospodarka
09.05.2019 14:27

Opel w Gliwicach będzie produkował samochody dostawcze

Nie tylko Opel Astra. Fabryka w Gliwicach rozpocznie produkcję dużych aut dostawczych. Powstanie w niej nawet do 100 tys. vanów rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Opel Gliwice będzie produkował vany

Francuska Grupa PSA, która w 2017 r. kupiła europejskie fabryki Opla Vauxhalla od amerykańskiego General Motors, ogłosiła decyzję dotyczącą przyszłości zakładu w Gliwicach. Fabryka do końca 2021 r. stanie się producentem dużych samochodów dostawczych - podaje PAP.

Gliwicki zakład Opla od ponad 20 lat wytwarza samochody osobowe, gdzie wiodącym modelem jest Opel Astra. W ciągu niespełna trzech następnych lat fabryka zostanie przekształcona, by ulokować w niej produkcję lekkich samochodów dostawczych. Zakład zostanie zaadaptowany również do specjalnej platformy przeznaczonej dla dużych vanów.

– Kontynuujemy produkcję Opla Astry, jednocześnie rozpoczną się przygotowania do uruchomienia produkcji nowego modelu – zadeklarowała Agnieszka Brania z gliwickiej fabryki, cytowana przez PAP.

Zobacz: Opel Combo: test Euro NCAP

Według programu Grupy, Opel będzie miał w 2020 r. cztery w pełni zelektryfikowane linie modelowe, a w 2024 r. 100 proc. samochodów w Europie będzie dostępne również z opcją napędu elektrycznego – samodzielnie lub hybrydowo.

Fabryka w Gliwicach jest jednym z dwóch polskich zakładów Grupy PSA. Drugim jest fabryka w Tychach, gdzie w styczniu br. uruchomiono produkcję silników benzynowych PureTech.

PSA posiada pięć marek motoryzacyjnych: Opel, Citroen, Peugeot, Vauxhall oraz DS. Francuska grupa oferuje także usługi związane z mobilnością i inteligentnym zarządzaniem, dostępne pod marką Free2Move.

Tagi: gospodarka, opel, gliwice, fabryka opla
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-05-2019

albertNajwyższy czas przywrócić sprzedaż samochodów CHEVROLET na terenie POLSKI.

09-05-2019

marlenato jest bardzo dobra wiadomosc dla przedsiebiorcow,pod warunkiem,ze beda sprzedawane w Polsce

09-05-2019

MajkaDlaczego? Jakie jest uzasadnienie?

Rozwiń komentarze (4)