Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Fabryka Opla w Tychach. Nie będzie zmian w zatrudnieniu?

Fabryka Opla w Tychach. Nie będzie zmian w zatrudnieniu?

Fot. AFP/EAST NEWS

Do 2019 roku nie będzie zmian w zatrudnieniu w polskich fabrykach Opla - napisało Ministerstwo Rozwoju w odpowiedzi na interpelację poselską. W Polsce General Motors Manufacturing Poland (GMMP) zatrudnia ok. 4,1 tys. osób.

"(...) Na temat przyszłości polskich fabryk Opla, po ich ewentualnym przejęciu przez PSA, Wicepremier Morawiecki rozmawiał między innymi podczas spotkania ministrów finansów Trójkąta Weimarskiego. W ostatnim czasie toczyły się rozmowy na poziomie kierownictwa Ministerstwa Rozwoju oraz zarządu PSA" - napisano.

"Co więcej, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki skierował na ręce prezesa PSA Pana Carlosa Tavaresa pismo, w którym wyraził nadzieję kontynuacji współpracy na polu rozwoju sektora motoryzacyjnego w Polsce poprzez działające fabryki w Gliwicach i Tychach. Z dotychczasowych kilku rozmów z najwyższym kierownictwem Opla wynika m.in., że zawarta została umowa między związkami zawodowymi, a kierownictwem i właścicielami General Motors. Będzie ona respektowana przez nowe kierownictwo. Z porozumienia wynika, że do 2019 r. nie będzie zmian w zatrudnieniu" - dodano.

W skład spółki wchodzą trzy zakłady: fabryka samochodów osobowych w Gliwicach, zakład produkcji silników w Tychach oraz zlokalizowane w Tychach Centrum Usług Wspólnych.

Opel zatrudnia w Europie 34,5 tys. pracowników, z czego prawie połowę w Niemczech. Oprócz tego spółka ma jeszcze zakłady w Polsce, Austrii, Hiszpanii, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii (tam funkcjonuje pod marką Vauxhall). Dlatego transakcji uważnie przyglądają się w kilku krajach. Czytaj więcej: Los Opla już przesądzony. W poniedziałek oficjalna informacja o sprzedaży

 

fuzja, pap, gospodarka, motoryzacja, przedsiębiorczość, gm, psa, opel, spółka, mr
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
silnik
2017-11-11 14:15
W Tychach Opel nie produkuje samochodów.
Cris
2017-04-20 10:50
A może by tak łaskawie napisać Polska Fabryka Opla w Tychach ? Czy tylko obozy były Polskie bo na naszym terenie ?
ww
2017-04-19 18:46
Jechałem ostatnio A4 między Katowicami a Wrocławiem.
W stronę Niemiec jechały lawety z nowiutkimi samochodami
a w drugą stronę też jechały lawety ale z używanymi i w dużej części
powypadkowymi samochodami.
Pokaż wszystkie komentarze (68)