Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Ferie 2021. Zakaz nie jest wyrażony wprost, ale stoki i trasy narciarskie będą zamknięte

2
Podziel się:

Od 28 grudnia do 17 stycznia stoki, trasy i wyciągi narciarskie będą zamknięte dla amatorów sportów zimowych, infrastruktura będzie natomiast dostępna w ramach sportu zawodowego. To już pewne: ferie zimowe spędzimy w domach.

Ferie 2021. Zakaz nie jest wyrażony wprost, ale stoki i trasy narciarskie będą zamknięte
Od 28 grudnia do 17 stycznia stoki, trasy i wyciągi narciarskie będą zamknięte dla amatorów sportów zimowych (Pixabay)

W nocy z poniedziałku na wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie rządu ws. ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nowe zasady obowiązywać będą od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 r. i przewidują m.in. ograniczenia w działalności hoteli i galerii handlowych.

Rozporządzenie nie mówi wprost o zapowiadanym zamknięciu stoków narciarskich, ale można to wywnioskować z treści przepisów. Zapisano bowiem, że do 17 stycznia 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców i inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku sportu zawodowego i organizowania współzawodnictwa bez udziału publiczności – zauważa PAP.

W dziale 93.0 mieści się działalność związana z funkcjonowaniem kolejek linowych naziemnych i nadziemnych oraz wyciągów narciarskich, a także obsługa wyciągów narciarskich.

Resort zdrowia doprecyzował w odpowiedzi przesłanej PAP, że zgodnie z rozporządzeniem stoki, trasy i wyciągi narciarskie zostaną zamknięte. "Jakakolwiek infrastruktura sportowa dostępna jest tylko w ramach sportu zawodowego" - wyjaśniono.

Zobacz także: Ferie w domu. Burmistrz Karpacza: dla nas to gwóźdź do trumny

Pisaliśmy już, że wyjazdy na zimowiska poza miejscem zamieszkania – a co za tym idzie, połączone z pobytem w hotelu – będą dopuszczalne wyłącznie w przypadku uczniów szkół mistrzostwa sportowego oraz oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Przykładowo: młodzi zawodnicy obozu koszykówki mogą zakwaterować się w hotelu, jeśli klub, do którego należą, jest zrzeszony w polskim związku sportowym. Inne sekcje sportowe, niezrzeszone, tej możliwości nie mają.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Wiola
2 lata temu
Mam nadzieję, że do końca stycznia się to skończy. Ja bym chciała w końcu móc wyjechać na urlop. Nawet kupiłam już sobie wyjazd do Grand Lubicz w Ustce, czekam tylko na koniec tych obostrzeń.
PLO
2 lata temu
Ale kto to zabronil przeciez stanu wojennego niema ani wyjatkowego jest konstytucja wiec wynajac firmy ochroniarskie profesjonalne i niech chronia przed wejsciem intruzów co umyśli jakaś durnota zakaz i wszyscy słuchajcie bo pan i władca zakazal bo nakazali by skonczyc Polska gospdarke to wtedy dostanie kolejna nagrode przykre ale prawdziwe juz nikt sie nie nabiera na zakazy Morawieckiego i jego spółki