Trwa ładowanie...
bDzUnqjV

Notowania

Stoki Narciarskie – Wszystkie wiadomości

478
16.01.2021 14:24

FERIE
 / 
Tłumy na zamkniętych stokach w Zakopanem. Nawet 30 tys. zł kary

W Zakopanem w sobotę na stokach narciarskich pojawiło się mnóstwo osób. Jak sprawdził reporter WP, wielu turystów postawiło na sanki. – Stoki narciarskie są zamknięte i nie można z nich korzystać bez względu na to, czy chodzi o narty, czy sanki – mówił money.pl minister zdrowia Adam Niedzielski. Wielu turystów porusza się po stoku i w okolicach także bez maseczki. Grozi za to mandat. Wysoka kara grozi także właścicielowi takiego obiektu. Za złamanie zakazu funkcjonowania tego typu obiektów, oprócz grzywny w sądzie do 5 tys. zł, może grozić kara administracyjna z sanepidu w wysokości do 30 tys. zł.

292
13.01.2021 10:12

KORONAWIRUS
 / 
Synowie Emilewicz na stoku. Była wicepremier się tłumaczy

Jak podało TVN 24, synowie Jadwigi Emilewicz wzięli udział w zgrupowaniu narciarskim jako zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Była wicepremier wydała oświadczenie.

4
07.01.2021 14:54

SZCZYRK
 / 
Szczyrk. Inwestycja dla narciarzy powstaje mimo pandemii

Szczyrk nie wycofuje się z budowy centrum przesiadkowego i parkingu. Inwestycja ma być gotowa w grudniu.

212
04.01.2021 10:49

KORONAWIRUS
 / 
Tłumy na stokach. Zamiast nart wybrali sanki. Minister przypomina o zasadach

Wyciągi zamknięte i nie można zjeżdżać na nartach? To nic, są jeszcze sanki. Polacy i tak pojechali na ulubione stoki, co widać było na zdjęciach z weekendu. Minister Adam Niedzielski przekonuje, że ze stoków nie można korzystać bez względu na to, czy chodzi o narty, czy sanki.

12
27.12.2020 18:50

LOCKDOWN
 / 
Tłumy w górach przed lockdownem. Polacy skorzystali z pięknej pogody

Narciarze skorzystali ze słonecznej pogody- tłumnie odwiedzili w niedzielę beskidzkie, podhalańskie i sudeckie kurorty. Wyciągi były otwarte po raz ostatni przed kwarantanną. Wieczorem zaczęły się powroty. Policja podała, że korkowały się drogi wylotowe ze Szczyrku i Zakopanego.

bDzUnqjX
6
23.12.2020 14:27

TARCZA
 / 
Tarcza regionalna. Do 1 mld zł dla regionów najbardziej dotkniętych restrykcjami

Rząd zamierza przeznaczyć dodatkowe środki dla regionów i samorządów, które są i będą najbardziej dotknięte przez pandemię - poinformował premier.

10
23.12.2020 8:53

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Biznes apeluje o pomoc. Gościem wiceminister rozwoju

Dziś w programie pytamy o plany rządu dotyczące nowych obostrzeń oraz pomoc dla branż dotkniętych przez kolejny lockdown. Gościem będzie Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Zapraszamy od 9.15.

2
22.12.2020 16:53

KORONAWIRUS
 / 
Ferie 2021. Zakaz nie jest wyrażony wprost, ale stoki i trasy narciarskie będą zamknięte

Od 28 grudnia do 17 stycznia stoki, trasy i wyciągi narciarskie będą zamknięte dla amatorów sportów zimowych, infrastruktura będzie natomiast dostępna w ramach sportu zawodowego. To już pewne: ferie zimowe spędzimy w domach.

1.2K
18.12.2020 19:21

STOKI
 / 
Dramat właścicieli stoków i instruktorów. Apelują do rządzących

Właściciele stoków narciarskich na Podhalu są wściekli. Wszystko za sprawą decyzji rządu. Od 28 grudnia nie będzie można jeździć na nartach. Obostrzenia mają obowiązywać do 17 stycznia. To oznacza dramat wielu przedsiębiorców, takich jak Piotr Toporowski. Właściciel wyciągu pod Wielką Krokwią w Zakopanem już zainwestował w ten sezon narciarski 300 tys. złotych. Jego zdaniem rządowe decyzje będą oznaczać bankructwo dla wielu podmiotów. - Z całym szacunkiem, Panie Gowin, ale pięć tysięcy w tym biznesie nie wystarczy - mówi Piotr Toporowski, odnosząc się w ten sposób do rządowej pomocy dla przedsiębiorców. Właściciel stoku ma również pretensje do prezydenta Andrzeja Dudy, który jeszcze niedawno twierdził, że nie zgodzi się na zamknięcie stoków. - Bareja by się nie powstydził nowego scenariusza na "Misia 2" - komentuje Toporowski. Z zamknięcia stoków nie cieszą się również instruktorzy narciarstwa. - Gdybyśmy wiedzieli, że nie ruszamy [z sezonem - red.], to nie zostałyby poczynione tak potężne wydatki - zauważa Artur Wysocki ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Więcej w materiale wideo.

bDzUnqkd
75
18.12.2020 15:11

TURYSTYKA
 / 
"Przedsiębiorcy nie zdali egzaminu". Tak twierdzi wiceminister rozwoju

Pod koniec listopada wcale nie było planów zamknięcia stoków narciarskich, a interwencja w tej sprawie Andrzeja Dudy była "napompowana medialnie" - twierdzi wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. - Przedsiębiorcy nie zdali egzaminu - dodała z kolei w programie "Newsroom", tłumacząc powody ponownego zamknięcia stoków narciarskich od 28 grudnia. - Widzieliśmy zdjęcia i nagrania. Pomimo otwartej furtki społeczeństwo nadwyrężało zasady i obostrzenia - twierdzi wiceminister rozwoju. Jak podkreśla, również inne kraje wprowadzają podobne środki. Wymienia tu choćby Niemcy, Holandię, Litwę czy Słowację. - Trzymamy się również konkretnych analiz dotyczących sytuacji epidemiologicznej - zapewnia przedstawicielka resortu rozwoju.

40
18.12.2020 7:05

LOCKDOWN
 / 
Narodowa kwarantanna. "Jeżeli restrykcje zostaną zlekceważone, będą kolejne, mocniejsze"

Rząd zaostrza restrykcje. - W Polsce w ostatnich tygodniach zakwitło cwaniactwo. Rząd nie mógł udawać, że tego nie widzi - powiedział prof. Włodzimierz Gut i uprzedza, że mogą być kolejne obostrzenia.

671
17.12.2020 18:31

STOKI NARCIARSKIE
 / 
Obiecali, że nas nie zamkną i co? Zamknęli. To katastrofa - mówią właściciele stoków

Najpierw mówili nam, że sezon się zacznie, wydaliśmy pieniądze na naśnieżanie stoków. A teraz i tak nas zamknęli – mówi branża narciarska. To katastrofa – podsumowują przedsiębiorcy z południa Polski.

5
14.12.2020 16:07

FERIE ZIMOWE
 / 
Stoki i hotele do otwarcia? Emilewicz komentuje

- Wydaje się, że nie byłoby najgorzej, gdyby była możliwość korzystania z otwartych stoków w warunkach zdroworozsądkowych. Bez tłoczenia się w jednym miejscu, jeśli te stoki będą otwarte dla tych, którzy nie muszą korzystać z bazy hotelowej. Tak działają one dzisiaj w Austrii, we Włoszech, w Szwajcarii - mówiła w programie "Newsroom" WP Jadwiga Emilewicz, była minister rozwoju. Emilewicz odniosła się też do kontrowersji wokół wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego (którego hotel w Zakopanem chciał, według medialnych doniesień, przyjmować gości mimo zakazu). - Znając pana ministra, jestem przekonana, że nie doszło do żadnego przekroczenia prawa. I hotel zachowuje się zgodnie z prawem i przyjmuje tylko te osoby, które są do tego uprawnione. To nie jest tak, że działa podziemie hotelarskie i hotele są przepełnione - stwierdziła.

bDzUnqke
2
11.12.2020 12:15

KORONAWIRUS
 / 
Stoki na zimę otwarte? "W tym roku się nie wybieram"

- W tym roku na narty się nie wybieram, a jeśli jednak tak, to na biegówki. Bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić bycie zamkniętym w gondoli z 80 innymi osobami, i to w okresie, kiedy nikt jeszcze nie jest zaszczepiony. Jeśli ktoś próbuje mówić, że jest to szczyt zachowań higienicznych, to ja w to nie uwierzę - mówił o zbliżającym się sezonie narciarskim prezes Polskiej Rady Biznesu Wojciech Kostrzewa, gość specjalnego wydania programu "Newsroom WP". Jak zapewniał, właściciele hoteli zrzeszeni w PRB przestrzegają wszystkich przepisów sanitarnych. Odniósł się też do nowej "tarczy", która zapewnia wsparcie tylko niektórym branżom. - Oczywiście jest ona dziurawa, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że możliwości finansowe są ograniczone. Nie chciałbym jednak być na miejscu przedstawicieli tych branż, bo to bardzo trudna sytuacja. Tak naprawdę nie ma tutaj dobrej rady - dodał.

8
06.12.2020 7:42

PANDEMIA
 / 
Ferie zimowe w pandemii. "Powinny być rozciągnięte w czasie"

Utrzymanie obostrzeń do końca roku słuszne, to dobra decyzja, ale skumulowanie ferii w jednym czasie już niekoniecznie, twierdzi były główny inspektor sanitarny Andrzej Trybusz. Odradza też zbyt szybki powrót dzieci do szkół.

13
04.12.2020 20:08

NARTY WE WŁOSZECH
 / 
Na narty we włoskie Alpy? Polacy tylko z negatywnym testem i kwarantanna

Włoski MSZ poinformował, że obcokrajowcy, którzy chcą wjechać do kraju od 10 grudnia muszą mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa. Dodatkowo będzie trzeba poddać się kwarantannie.

11
04.12.2020 17:25

STOKI NARCIARSKIE
 / 
Stoki pod kontrolą policji. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy przepisy są respektowane

- Będziemy reagowali na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania na stokach narciarskich jak również na niestosowanie się do obowiązujących obecnie przepisów epidemiologicznych w pobliżu wyciągów - przestrzega zakopiańska policja.

403
04.12.2020 7:55

KORONAWIRUS
 / 
Covid-19. Masowe kontrole sanepidu. Policja też nie odpuści

Kontrole w miejscach, w których obowiązują przepisy przeciwepidemiczne, odbywają się każdego dnia. Weekend nie oznacza spowolnienia, bo jak zapowiada policja – funkcjonariuszy należy się spodziewać przede wszystkim w galeriach handlowych i na stokach narciarskich.