Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|
aktualizacja

Ferie zimowe inne niż zwykle. Wczasy w dobie pandemii zaskoczą niejednego

3
Podziel się:

Ferie zimowe 2021 roku będą całkowicie różne od poprzednich, a wszystko z powodu wspólnego terminu dla wszystkich województw. Zmian jest jednak znacznie więcej. Jak będą wyglądać zimowe wczasy w dobie pandemii?

Ferie zimowe inne niż zwykle. Wczasy w dobie pandemii zaskoczą niejednego
Ferie zimowe 2021. Jak wyglądać będą wczasy w dobie pandemii? (PAP, PAP/Marcin Bielecki, Marcin Bielecki)

Ferie zimowe 2021. Co się zmienia?

Ferie zimowe zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki organizowane mogą być wyłącznie na terenie kraju. Ponadto dopuszczone są tylko dwie formy zorganizowanego wypoczynku.

Zobacz także: Ferie zimowe 2021. Będą zmiany w harmonogramie? Dariusz Piontkowski: "Decyzje już zapadły"

Na "zorganizowane" wczasy wyjechać mogą jedynie uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I-IV szkoły podstawowej.

To samo tyczy się także obozów szkoleniowych dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych. W obu przypadkach organizatorami wypoczynku mogą być jedynie szkoły i placówki oświatowe

Przypomnijmy, że rząd dopuścił możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu bez opieki osób starszych w godzinach 8-16. O decyzji poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. O żadnych dalszych luzowaniach obostrzeń na razie nie ma mowy.

Ferie zimowe 2021 - uczniowie odpoczną dłużej niż zwykle

Są też i plusy. Decyzją premiera ferie zimowe 2021 zostaną zamienione na przerwę od nauki, która zaplanowana jest na dni 4-17 stycznia. Ponieważ zimowy wypoczynek zbiegł się w czasie z przerwą świąteczną, w rzeczywistości przerwa od szkoły potrwa nawet miesiąc.

Ferie zimowe 2021 odbędą się w jednym terminie dla uczniów z całej Polski. To jednak nie jedyna zmiana, jakie przyniesie przyszły rok. Zimowe wczasy spędzają bowiem również sen z powiek właścicielom kurortów wypoczynkowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Bella
2 lata temu
Ważne żeby w końcu otwarto hotele. Obiecałam dzieciom że pojedziemy do Ustki do hotelu Lubicz. To nasza coroczna tradycja, z której chyba w tym roku nie uda się skorzystać.
Aaa
2 lata temu
Położą na łopatki całą gospodarkę. I chyba przecież o to chodziło twórcom wirusa...
Adw
2 lata temu
A we Włoszech od 7 stycznia zapraszają. Wjazd z negatywnym testem na koronawirusa i można jeździć na nartach(wyciągi otwarte). Ciekawe dlaczego polski MSZ nie aktualizuje tej informacji? Współczuje polskim przedsiębiorcom turystycznym.