Notowania

Firma w chmurze. Ekspert: "informatyk nie jest niezbędny"

- W Polsce lubimy mieć dane na własność: na serwerach, na komputerze. Jednak większość przedsiębiorców i tak nie dba o bezpieczeństwo tych danych. Technologie chmurowe dają nam gwarancję, że z tymi danymi nic się nie stanie - mówił Artur Krawczyk, 300 Research CMG.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CEO Magazyn)
Rynkowe znaczenie usług chmurowych cały czas rośnie (Fot: CEO Magazyn)

W chmurze można przechowywać dane firmy. Można tam też przechowywać oprogramowanie, z którego na co dzień korzystają nasi pracownicy.

- W tej sytuacji nie potrzebujemy już w firmie informatyka. Swoimi danymi w chmurze możemy zarządzać sami z poziomu komputera czy innego urządzenia - tłumaczył Artur Krawczyk, 300 Research CMG.

Jak dodał, polscy przedsiębiorcy są jednaj uparci i niechętnie dają się przekonać do nowoczesnych technologii przechowywania danych. - Pod tym względem nawet polskie urzędy są bardziej otwarte na rozwiązania chmurowe - tłumaczył Krawczyk.

Rynkowe znaczenie usług chmurowych cały czas rośnie, a obszar ich wykorzystania należy do prężniej rozwijających się dziś obszarów nowoczesnej gospodarki. Globalna wrtość tej gałęzi gospodarki ma wynieść w przyszłym roku do 266,4 mld USD.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2019

xxxPowodzenia! Nawet chmura, wymaga obsługi, oraz posiadania w mniejszym lub większym stopniu wiedzy informatycznej. Skąd biorą takich ekspertów?

05-12-2019

BennyA co to jest to magiczne "300 Research CMG", o który, Google nie wie nic?

06-12-2019

ZeedHornTen expert to chyba z choinki się urwał jeszcze przed świętami, dane są bezpieczne jedynie na prywatnych serwerach firmy a nie gdzieś w datacenter w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)