Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firma w chmurze. Ekspert: "informatyk nie jest niezbędny"

8
Podziel się:

- W Polsce lubimy mieć dane na własność: na serwerach, na komputerze. Jednak większość przedsiębiorców i tak nie dba o bezpieczeństwo tych danych. Technologie chmurowe dają nam gwarancję, że z tymi danymi nic się nie stanie - mówił Artur Krawczyk, 300 Research CMG.

Rynkowe znaczenie usług chmurowych cały czas rośnie
Rynkowe znaczenie usług chmurowych cały czas rośnie (CEO Magazyn, CEO Magazyn)
bEDTXqiJ

W chmurze można przechowywać dane firmy. Można tam też przechowywać oprogramowanie, z którego na co dzień korzystają nasi pracownicy.

- W tej sytuacji nie potrzebujemy już w firmie informatyka. Swoimi danymi w chmurze możemy zarządzać sami z poziomu komputera czy innego urządzenia - tłumaczył Artur Krawczyk, 300 Research CMG.

bEDTXqiL

Jak dodał, polscy przedsiębiorcy są jednaj uparci i niechętnie dają się przekonać do nowoczesnych technologii przechowywania danych. - Pod tym względem nawet polskie urzędy są bardziej otwarte na rozwiązania chmurowe - tłumaczył Krawczyk.

Rynkowe znaczenie usług chmurowych cały czas rośnie, a obszar ich wykorzystania należy do prężniej rozwijających się dziś obszarów nowoczesnej gospodarki. Globalna wrtość tej gałęzi gospodarki ma wynieść w przyszłym roku do 266,4 mld USD.

bEDTXqiR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDTXqjm
KOMENTARZE
(8)
Się uśmiałem....
2 lata temu
Niezły ekspert... W firmie gdzie pracują 3 osoby, może się da. Powodzenia życzę w 100+ bez człowieka choćby od sieci. Gamońa nie ekspert...
Add as
2 lata temu
Jak widzę wypowiedzi takich "specjalistów"to mrozi mi krew... Skoro specjalista nie ma o tym pojęcia, to co którzy zatrudnią go, nie będą się dobrze posługiwali naszymi danymi.
ZeedHorn
2 lata temu
Ten expert to chyba z choinki się urwał jeszcze przed świętami, dane są bezpieczne jedynie na prywatnych serwerach firmy a nie gdzieś w datacenter w bliżej nieokreślonej lokalizacji. Firma w chmurze może być ale wtedy tajemnica branżowa nie istnieje, to jest dobrowolme poddawamie się inwigilacji i szpiegostwu przemysłowemu
bEDTXqjn
Dark
2 lata temu
Ale cały świat odchodzi od chmury. Umieszcza się w niej tylko usługi wystawione na zewnątrz lub usługi które wymagają raz na jakiś czas większej mocy obliczeniowej. Ciekawe co polski Janusz biznesu zrobi jak pewnego razu nie zapłaci na czas faktury za chmurę a dostawca zablokuje dostęp.
P.
2 lata temu
Zawsze trzeba jakoś poreklamować biznes chmurowy :-) Polecam artykuł pt. "Chmura się nie opłaca" tak na odtrutkę.