Notowania

fintech
05.12.2019 11:13

Impact fintech 2019. KFK będzie włączone do PFR. Więcej publicznych pieniędzy pójdzie na startupy

Po 14 latach działania znika Krajowy Fundusz Kapitałowy, który poniekąd był publicznym aniołem biznesu. Setki milionów z państwowej kasy szły na inwestycje w startupy. Jak zapewnia w rozmowie z money.pl Andrzej Sałasiński, członek zarządu KFK, po przejęciu funduszu przez PFR jeszcze więcej publicznych pieniędzy zostanie przekazanych na inwestycje w innowacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
KFK będzie włączone pod PFR, więcej publicnzych pieniędzy na inwestycje w startupy

Krajowy Fundusz Kapitałowy inwestuje w fundusze venture capital, które finansują rozwój spółek poszukujących kapitału dla swoich innowacyjnych projektów. Od 1 stycznia KFK zostanie włączony do Polskiego Funduszu Rozwoju. W rozmowie z money.pl, podczas Impact fintech 2019 w Katowicach, członek zarządu KFK Andrzej Sałasiński zapewnia, że to dopiero początek inwestycji publicznych pieniędzy w innowacyjne startupy.

- KFK nie mógł inwestować więcej niż 50 proc. w fundusze. 280 mln zł publicznych pieniędzy poszło na inwestycje, a 80 mln zł na zarządzanie. Drugie tylko to zaangażowanie środków prywatnych. Zależało nam na tym, by zachęcić inwestorów prywatnych do inwestycji w ryzykowne przedsięwzięcia - powiedział w rozmowie z money.pl podczas Impact fintech 2019 Andrzej Sałasiński, członek zarządu Krajowego Funduszu Kapitałowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2019

taka prawdaDawać dawać z naszych pieniędzy, a nic z tego może nie być , a bieda w Polsce coraz większa, a oni się bawią.Wg mnie to jest zwykłe wyprowadzanie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)