Notowania

Firma z Krakowa zainteresowana dostarczaniem jedzenia do lodówkomatów. InPost chce rozwijać usługę

Lodówkomaty wizualnie przypominają paczkomaty, działają też na podobnej zasadzie. Umożliwiają jednak przechowywanie żywności w odpowiednio niskiej temperaturze. Firma InPost właśnie znalazła pierwszego chętnego na dostarczanie do nich produktów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
InPost kojarzony jest z charakterystycznymi żółtymi urządzeniami

W Warszawie i okolicach znajdziemy 36 lodówkomatów. Zostały postawione jesienią ubiegłego roku. W Krakowie jest ich 15. To właśnie w stolicy Małopolski działa Projekt Karma – firma, która jako pierwsza zadeklarowała gotowość współpracy z InPostem – informują "Wiadomości Handlowe".

Lodówkomaty przystosowane są do przechowywania warzyw i owoców, mrożonek, produktów świeżych, tortów i ciast, artykułów farmaceutycznych, kosmetyków, a także kwiatów czy upominków.

InPost prowadził rozmowy na temat dostaw do lodówkomatów z kilkoma sieciami handlowymi. Negocjacje prowadzone były m.in. z Auchan, Rossmannem i Drogerią Natura.

Obejrzyj: Rafał Brzoska: Wyganiam menedżerów do domu

Paczkomaty wpisały się w krajobraz polskich ulic
Sąd uderza w Paczkomat. Absurd jakich mało

Od 2014 r. klienci mają do dyspozycji Coolomaty, rozwijane przez spółkę Coolomat. W Warszawie jest ok. 30 urządzeń tego typu. Spółka współpracuje już m.in. z Auchan, Carrefourem, Piotrem i Pawłem, Frisco.pl, Rano Zebrano oraz firmami cateringowymi.

Żółte paczkomaty zyskują na popularności.
86 milionów przesyłek w rok. InPost dostarczył o połowę więcej paczek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zakupy, inpost, paczkomaty, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-04-2019

lolLekka przesada już... Ci ludzie maja pełne rece roboty. Pracują naokragło. Przy okazji dostają opieprz za wszystko od kupujących. Nie mówiąc już o … Czytaj całość

15-04-2019

PolskaDopamaty

Rozwiń komentarze (2)