Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. AKL
|

Firma. ZUS przypomina przedsiębiorcom o złożeniu deklaracji rozliczeniowej

6
Podziel się

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z tarczy antykryzysowej 6.0 i ze zwolnienia z opłacania składek za listopad, powinni do końca roku złożyć deklaracje rozliczeniowe – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Firma. ZUS przypomina przedsiębiorcom o złożeniu deklaracji rozliczeniowej
zakład ubezpieczeń społecznych ZUS ubezpieczenia (money.pl, Rafał Parczewski)
bDzUiuDF

Jak wskazuje ZUS, przedsiębiorcy wykonujący działalność jednoosobowo lub niewielkie firmy mogą przekazywać dokumenty rozliczeniowe z wykorzystaniem aplikacji e-płatnik dostępnej na PUE ZUS. - Chcemy, aby z nowej odsłony tarczy skorzystało jak najwięcej firm. Dlatego przypominamy o złożeniu deklaracji rozliczeniowych - mówi w rozmowie z PAP dyrektor departamentu realizacji dochodów w centrali ZUS Agata Wiśniewska-Półtorak.

Zobacz także: Rekompensat za prąd nie będzie. Minister musiał gryźć się w język
bDzUiuDH

- Firmy, które nie złożą do końca roku rozliczeń nie otrzymają zwolnienia z opłacania składek za listopad. Niestety zauważyliśmy, że osoby prowadzące działalność czasem zapominają o terminowym przekazaniu dokumentów – dodaje.

Zgodnie z przepisami zwolnienie z comiesięcznego składania dokumentów rozliczeniowych przysługuje przedsiębiorcom opłacającym składki wyłącznie na własne ubezpieczenia lub za siebie i osoby współpracujące, jeżeli w ostatnio złożonych dokumentach zadeklarowana została do podstawy wymiaru składek kwota w wysokości najniższej podstawy wymiaru składek obowiązującej danego przedsiębiorcę lub osobę współpracującą.

bDzUiuDN

Minimalna podstawa wymiaru składek wynosi: 60 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego lub 30 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia – w okresie pierwszych 24 miesięcy kalendarzowych od dnia rozpoczęcia prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej. Zwolnieni są także ze składania dokumentów przedsiębiorcy korzystający z Małego ZUS plus, z podstawą wymiaru składek ustalaną indywidualnie.

bDzUiuEi
Źródło:
KOMENTARZE
(6)
Marko
miesiąc temu
Prowadzę kwatery, KOD 55.20Z nie mogę wynajmować i żadna tarcza mnie nie dotyczy. Wszędzie słyszę o pomocy Państwa. Ja nie mam żadnej pomocy, wręcz przeciwnie, musiałem zapłacić ZUS choć mam O dochodu za listopad i pewnie za grudzień razem 2800 zł. w plecy za sam ZUS BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POMOC, możecie się wypchać.
Witam
miesiąc temu
Zniszczyli gospodarkę celowo. Morawieckiemu nic nie zrobią bo nie podlega naszej jurysdykcji. Ma dwa obywatelstwa. Polecenia idą z Izraela. To Polin pod przykryciem pseudowirusa. Poczytajcie jak Żydzi zafałszowują historię. Kto trochę czyta ten ogarnie temat.
Iga
miesiąc temu
Prowadzę kwiaciarnie jest tak cienko że głowę małe ani wesela ani pogrzebu bo pakuje ludzi w worki i na cmentarz bardzo rzadko kto kupi kwiatek i też o nas zapomnieli
bDzUiuEj
Uli
miesiąc temu
Zaopatruje gastronomię ale moje PKD również nie jest objęte pomocą. Dostałam również wezwanie do zapłaty za 3 miesiące składek ZUS za pierwszy lockdown mimo, iż wniosek o zwolnienie złożyłam w terminie.
Iga
miesiąc temu
Kwiaciarnie padaja dziękujemy za pomoc