Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firmy zaczną zwalniać? "Czekamy i obserwujemy"

- Przedsiębiorcy czekają i patrzą, co się wydarzy. Czekają jednak z dużym niepokojem, bo ta nieprzewidywalność, która towarzyszy firmom, to w Polsce coś stałego. Nie mamy przewidywalnego ustawodawstwa, system podatkowy jest jednym z najbardziej skomplikowanych na świecie. Do tego dochodzą "wrzutki" wicepremiera Sasina, jak ta dotycząca opodatkowania nadmiarowych zysków - mówił w programie "Money.pl" dr Łukasz Bernatowicz, prezes Związku Pracodawców Business Centre Club. Jak zaznaczył, już teraz można dostrzec na rynku problemy. - Widać też to w zgłaszanych do urzędów pracy planach dot. zwolnień grupowych. Tego dawno nie było, a zaczyna się pojawiać i będzie tego więcej. To ostatni moment, żeby podejść do tego wielkiego problemu - ocenił. Dodał, że póki co, wszystko jest w naszych rękach. - A jak nam to umknie i będziemy zależni od czynników zewnętrznych, to grozi nam katastrofa. Możemy kilkoma prostymi ruchami doprowadzić sytuację do porządku. Trzeba...

rozwiń
Tagi:
wideo, gospodarka, firmy, bezrobocie
0
0
58
Podziel się
Komentarze (58)
zobacz więcej komentarzy (58)
KOMENTARZE
(58)
NWO
2 miesiące temu
To zaplanowamy kryzys, podbijanie stawki energii i rekordowe zyski najwiekszych firm to nie przypadek, chca nas wszystkich powybijac, bo nadmiar ludzi jest zbedny, upadnie gospodarka bo technologia wyprze pracownikow, polowa ludzi bedzie na minimalnych socjalach a reszte wybiją pandemiami.... taki plan globalistow
Niezależny
2 miesiące temu
Czytając wszystkie komentarze napotkać można tylko jad i rozpacz wyrażony wulgarnie lub prześmiewczo, to smutne do czego doprowadziliśmy sami naszymi decyzjami. Mam znajomą, zanim PiS doszedł do władzy, przed wyborami wszystkich namawiała żeby na nich głosować, nie znając nawet ich programu, powtarzała tylko że będzie miała wcześniejszą emeryturę. W dyskusji na temat wyborów zawsze dochodziło do agresji słownej, nie raz pytałem czy nie szkoda jej własnych dzieci i wnuków, które za tą jej wcześniejszą emeryturę zapłacą i same nie będą mogły liczyć na takie warunki. Odpowiedź zawsze była jedna że ona całe życie pracowała i należy jej się wyższa i wcześniejsza emerytura i ma gdzieś co na to jej dzieci i wnuki. Dzisiaj pod koniec drugiej kadencji rządów PiS uważa się za ich pierwszego wroga, owszem ma wcześniejszą emeryturę i wyższą emeryturę jednocześnie musiała wrócić do pracy bo nie starcza jej na życie. Jednocześnie narzekając że jej dzieci mają ciężko, bo kredyt bo wszystko drogie, wzrosły podatki i ledwo wiążą koniec z końcem. My Polacy niestety tak mamy, myślimy tylko o dniu dzisiejszym. Nie zastanawiamy się nad jutrem, tym bardziej nad tym co będzie za 5 czy 10lat. Nie jesteśmy dociekliwi i przyjmujemy wszystko na wiarę, zamiast chwilę się zastanowić skąd wezmą się pieniądze na emeryturę, na 500+ oraz inne świadczenia. Nie ma co szukać winy w poszczególnych grupach społecznych czy to przedsiębiorcach czy emerytach, tylko w nas samych to my Polacy, nie potrafimy ze sobą rozmawiać i wspólnie dążyć do celu. A firmy zaczną zwalniać z jednego prostego powodu, nikt nie prowadzi działalności charytatywnie tak samo jak nikt nie chodzi do pracy charytatywnie, to niestety jest pokłosie naszych złych decyzji.
mazi
2 miesiące temu
Ja już zredukowałem skład, zostawiłem tylko tych którzy generując 500tys rocznie kosztu zarobili min 1mln netto, reszta szuka pracy. Zmieniam politykę finansową z schodzenia z marży na maksymalizację zysku bo jak nas PIS wyłoży na łopatki to przez kilka lat będzie za co żyć a jak zmienią się rządy i będzie dobrze to będę inwestował w dalszy rozwój. Mam już dosyć socjalnego podejścia i litowania się nad wszystkimi bo im raty kredytu podnieśli, najemną nie się nie lituje, za poprzednich rządów marże miałem średnio 25% a teraz sięgnąłem do pojedynczych cyfr i dalej nie zejdę. Wali mnie czy przez to dxużucę kamyczek i inflacja wyniesie 30%. Niech to socjalni ludzie odczują sami na sobie.
E3ll
2 miesiące temu
Czekam z niecierpliwoscia na czasy ze bedzie problem z zima oraz z pradem. Ja sie obstawilem na 3 lata, ale chce zobaczyc miny wyborcow pis pobierajacych 13, 14 i inne -nastki.
Janek w
2 miesiące temu
Super po co polsce firmy tylko przynoszą straty emeryci są podpora polskiej gospodarki
...
Następna strona