Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fitboxy
10.07.2020 11:08

Fit Boxy Catering czy FitBoxy? Wyjaśnienia do tekstu money.pl

W czwartek na naszym serwisie opublikowaliśmy tekst dotyczący marki Fit Boxy z Pomorza. Kontrola sanepidu wykazała, że firma działająca pod tym brandem nie trzymała się rygoru sanitarnego i doprowadziła do zatrucia nawet kilkudziesięciu osób. Niestety, wbrew naszej woli dziś w social mediach hejtowana jest marka FitBoxy z… Krakowa – pisze redaktor naczelny money.pl Sebastian Ogórek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Sebastian Ogórek, redaktor naczelny money.pl

Media opisują tylko zastaną rzeczywistość. I tak też zrobiliśmy w tekście "Bakterie E.coli w pudełkowej diecie. Niezadowoleni klienci są blokowani, a ich komentarze usuwane". Nasz dziennikarz Jakub Stasiak dokładając najwyższej staranności opisał skandaliczne działaniafirmy Global Trade Anna Grigorjew, która działa pod marką Fit Boxy - z małym dopiskiem - Catering.

Klienci firmy żalą się na bóle głowy, wymioty, biegunkę itp. objawy zatrucia pokarmowego. Na ich prośbę kontrolę przeprowadza sanepid, który znajduje bakterie E.coli w produktach wykorzystywanych do przygotowywania posiłków w pudełkach.

Sprawę opisaliśmy, by pokazać jak "Janusze cateringowego biznesu" próbują najtańsze produkty sprzedawać pod szyldem premium. A w obliczu kryzysu, zamiast pomóc swoim klientom, udają jedynie, że mają "awarię prądu". A to, że można nawet z takich problemów wyjść z twarzą udowodnił parę lat temu Green Caffe Nero i jej prezes Adam Ringer. W tekście wyraźnie zaznaczyliśmy o jaką firmę chodzi, był zrzut z kontroli sanepidu z nazwą spółki, było logo Fit Boxy Catering.

Pech chciał, że jest też drugie przedsiębiorstwo, które także działa pod nazwą… FitBoxy. Ta marka wywodzi się z Krakowa, świadczy usługę podobną - dostarcza lodówki do firm i zapełnia je posiłkami dla pracowników. I niestety dziś to ona jest hejtowana w internecie, oznaczana w social mediach, pokazywana jako rzekomo nierzetelna.

Oczywiście mogę mieć zarzut do firmy Fit Food Poland z Krakowa, która świadczy usługi pod nazwą FitBoxy, że sądownie nie próbowała wymóc na pomorskim konkurencie zmiany nazwy. To był jej błąd, bo z moich informacji wynika, że to krakowska spółka ma zastrzeżone prawa do nazwy "FitBoxy".

Jako money.pl chcemy być jednak nie tylko rzetelni, a tu do pracy redakcji nie mamy zarzutu, ale i fair wobec firmy, która w sposób niezawiniony jest dziś obiektem ataków ze strony hejterów. Informuję więc wprost: sprawa zatruć pokarmowych i znalezienia bakterii E.coli w zakładzie produkującym żywność dotyczy pomorskiej spółki Global Trade Anna Grigorjew działającej pod marką Fit Boxy Catering, ze stroną internetową fitboxy.pl i profilem facebookowym.

Tagi: fitboxy, fit boxy catering, catering, gospodarka, wiadomości, money.pl
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2020

Kuba"Oczywiście mogę mieć zarzut do firmy Fit Food Poland z Krakowa..." Panie Redaktorze, sprostowanie byłoby bardzo profesjonalne gdyby nie ten … Czytaj całość

10-07-2020

HmmW artykule pan redaktor napisal ze firma miesci sie w Wejherowie a na zdjeciu raportu kontroli Sanepidu byl adres na Rede. Reda to nie Wejherowo, dwa … Czytaj całość

10-07-2020

ArtekBajzel z nazwami firm to polska specjalnosc - podkradanie marek jest na porzadku dziennym. Jesli tylko ktos sie wybije z nazwa za chwile pojawiaja sie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)