Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
02.08.2020 10:10

Fitch obniża perspektywę ratingu USA. "Pogorszenie stanu finansów publicznych"

Perspektywę ratingu obniżono ze "stabilnej" do "negatywnej". Jak podaje agencja, finanse publiczne są w złym stanie, a nic nie wskazuje na to, by kryzys miał się szybko zakończyć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Fitch obniża perspektywę ratingu USA.

Jak ocenia agencja, stan finansów publicznych USA po wybuchu pandemii koronawirusa uległ znacznemu pogorszeniu. Brakuje też "wiarygodnego planu konsolidacji fiskalnej”.

"Wysokie deficyty fiskalne i zadłużenie wzrastały w perspektywie średnioterminowej jeszcze przed początkiem ogromnego wstrząsu gospodarczego wywołanego przez koronawirusa" - czytamy w komunikacie Fitch. "Zaczęło to osłabiać tradycyjną siłę kredytową Stanów Zjednoczonych"

Jak podaje Bloomberg, gospodarka Stanów Zjednoczonych osiągnęła swój najgorszy kwartał w historii. Bezrobocie gwałtownie wzrosło, a perspektywa rocznego PKB spadła o 32,9 proc.

Oglądaj też: Rząd ukrywa zadłużenie? Minister: wszystko raportujemy do KE

Liczba zachorowań w USA stale rośnie, przez co kryzys prawdopodobnie będzie jeszcze narastał.

Według prognoz, dług sektora instytucji rządowych i samorządowych przekroczy 130 proc. PKB. Jak podaje Fitch, Stany Zjednoczone mają w tej chwili największy dług publiczny wśród krajów o ratingu AAA.

"Elastyczność finansowania, wspomagana przez interwencję Rezerwy Federalnej w celu przywrócenia płynności na rynkach finansowych, nie eliminuje całkowicie zagrożeń dla średnioterminowej zdolności obsługi zadłużenia i istnieje ryzyko, że decydenci w USA nie skonsolidują finansów publicznych w stopniu wystarczającym do ustabilizowania długu publicznego po tym, jak minie pandemiczny szok" - czytamy w komunikacie agencji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: usa, rating, fitch, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-08-2020

kkDlug USA to male piwo do dlugu w Polsce.

03-08-2020

JolkaTo oznacza jedno. SS z USA znowu napadną na jakiś kraj.

02-08-2020

FredCiekawe . Tylko dlaczego ten dolar jest cały czas taki drogi .

Rozwiń komentarze (26)