Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Forum Ekonomiczne w Krynicy pod znakiem zapytania. Szumowski komentuje

- Jeśli we wrześniu to nadal będzie czerwona strefa, Forum Ekonomiczne w Krynicy nie ma prawa się odbyć - powiedział money.pl minister zdrowia Łukasz Szumowski. Organizatorzy podtrzymują swoje zdanie: Forum się odbędzie, a wszelkie standardy sanitarne zostaną zachowane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Forum w Krynicy może się w tym roku nie odbyć?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział dziś w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce, że przy obecnych obostrzeniach Forum Ekonomiczne w Krynicy nie ma prawa się odbyć. Sama Krynica znalazła się w tzw. czerwonej strefie. To ustanowione wczoraj (i obowiązujące od soboty) obostrzenia sanitarne.

Polska została przez resort zdrowia podzielona na trzy strefy: zieloną (bez zmian), żółtą (z drobnymi zmianami) oraz czerwoną (z największymi restrykcjami). W sumie do strefy żółtej i czerwonej zostało zakwalifikowanych 19 powiatów. W nich sytuacja z koronawirusem jest najgorsza, a służby notują największe wzrosty zakażeń.

Forum Ekonomiczne w Krynicy znajduje się w tej chwili w strefie czerwonej, bo miasto jest częścią powiatu nowosądeckiego. Tam ogniska koronawirusa są m.in. w zakładach Konspol, Wiśniowski czy Fakro. Notowano też sporo zakażeń po weselach.

Ale zdania ministra zdrowia nie podzielają organizatorzy Forum, zwanego polskim Davos.

- Odsyłamy do naszego wczorajszego oświadczenia, nic się nie zmienia - słyszymy w biurze organizatora. Również wczoraj organizator tego wydarzenia Zygmunt Berdychowski zapewniał, że do września (Forum zaplanowano na 8-10 września) sytuacja z pewnością się zmieni.

Strefy czerwone w Polsce. Forum Ekonomiczne w Krynicy się odbędzie

- Jesteśmy w stanie podołać temu wyzwaniu - zapewniał wczoraj Berdychowski. - Z dwojga złego lepiej, że ta strefa czerwona dla powiatu nowosądeckiego pojawiła się teraz, a nie we wrześniu. Do początku Forum zapewne jej już nie będzie.

"Decyzję Ministerstwa Zdrowia, ogłoszoną 6 sierpnia, oceniamy bardzo pozytywnie. Wprowadzenie rygoru sanitarnego powinno pozwolić na szybkie opanowanie i ustabilizowanie sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce" - piszą organizatorzy w komunikacie.

Berdychowski zapewnia, że organizacja Forum w zaostrzonym rygorze sanitarnym jest możliwa.

Wracają restrykcje. Co się zmienia? Pokazujemy listę
Koronawirus. Polska podzielona na strefy czerwonej i żółte. Wraca szereg restrykcji - oto lista

- Będą maseczki, będzie mierzenie temperatury, będą 12-minutowe testy. Tworzymy też strefę dla osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Te dodatkowe obostrzenia mają zapewnić całkowite bezpieczeństwo naszym gościom - przekonuje.

Przypomnijmy: w tzw. czerwonej strefie ogranizowanie jakichkolwiek imprez targowych i kongresów jest jednoznacznie zakazane.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2020

symastZakaz obejmuje wszystkich .Odwołać i koniec kropka!.Zdrowie ludzi jest ważniejsze niż jakieś widzimisię jakiegoś pana!

07-08-2020

ssobostrzenia są dla maluczkich, elyta jest ponad..

07-08-2020

JA!!!!A jakim prawem ten Berdychowski tak mówi - kim on jest - władcą i panem,co na to pozostała część powiatu/niech sobie lepiej porządzi w rozporku/

Rozwiń komentarze (9)