Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krynica
06.08.2020 09:57

Strefy czerwone w Polsce. Forum Ekonomiczne w Krynicy się odbędzie

"Robimy Krynicę" - mówi money.pl Zygmunt Berdychowski, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak dodaje, liczy że do początku września z miasta zniknie już kolor czerwonej strefy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

- Jesteśmy w stanie podołać temu wyzwaniu - zapewnia Berdychowski. - Z dwojga złego lepiej, że ta strefa czerwona dla powiatu nowosądeckiego pojawiła się teraz, a nie we wrześniu. Do początku Forum zapewne jej już nie będzie.

Jak dodaje, to że dziś są w strefie czerwonej, wymusza na nich jeszcze lepsze przygotowanie wydarzenia. Organizator Forum Ekonomicznego zapewnia, że wszystko będzie zapięte na ostatni guzik, a w kwestia bezpieczeństwa uczestników kongresu jest priorytetem.

- Będą maseczki, będzie mierzenie temperatury, będą 12-minutowe testy. Tworzymy też strefę dla osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Te dodatkowe obostrzenia mają zapewnić całkowite bezpieczeństwo naszym gościom - przekonuje.

Przypomnijmy, że na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski podzielił Polskę na trzy strefy. Większość to strefa zielona, ale są też powiaty żółte i czerwone. W nich występuje w ostatnim czasie duży wzrost liczby chorych na koronawirusa.

Forum Ekonomiczne w Krynicy znajduje się w tej chwili w strefie czerwonej, bo miasto jest częścią powiatu nowosądeckiego. Tam ogniska koronawirusa są m.in. w zakładach Konspol, Wiśniowski czy Fakro. Notowano też sporo zakażeń po weselach.

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia w strefie czerwonej jest zakaz organizacji targów oraz wydarzeń kulturalnych. Zamknięte są też siłownie, kina, sanatoria, a wesela mogą odbywać się w maksymalnej liczbie do 50 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2020

AnaStrefa dla osób z podejrzeniem koronawirusa! Tego Monty Pyton by nie wymyślił. Proponuję jeszcze strefę dla chorych. Z respiratorami.

06-08-2020

rrrMoja impreza jest ważniejsza od twojej

06-08-2020

Nie żal mi wcale.Na tym "forum" TurboPrezes został ekonomistą roku...

Rozwiń komentarze (82)