Notowania

gospodarka
17.07.2019 20:11

Francuski minister skarbu nie zgadza się na kryptowalutę od Facebooka

Bruno Le Maire, francuski minister skarbu, wyraził sprzeciw względem libry – facebookowej kryptowaluty, która ma zadebiutować w 2020 roku. Jego zdaniem na szczycie G7 trzeba będzie wypracować wspólną politykę wobec kryptowalut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Domena publiczna)
Światowi politycy niemal jednogłośnie krytykują kryptowaluty.

Czarne chmury zbierają się nad facebookowym projektem kryptowaluty. Do krytyki libry przez amerykańskich polityków dołączają się dygnitarze europejscy.

– Projekt Facebooka przewidujący wprowadzenie kryptowaluty o nazwie "libra" nie może być realizowany w formie, w jakiej jest dotąd prezentowany – ocenił minister skarbu (odpowiednik polskiego ministra finansów) Bruno Le Maire.

Sobków nie zdradza, ile Bitbay ma bitcoinów. Wyjaśnia, że dzienny obrót na giełdzie to 5 tys. BTC, a w ciągu miesiąca ma miejsce kilkaset tysięcy transakcji.
Prezes Bitbay dla money.pl: "Kolejne giełdy będą upadać"

– Nie możemy pozwolić przedsiębiorstwom, które służą prywatnym interesom, na wyposażenie się w środki suwerenności monetarnej. Musimy działać – dodał Le Maire. Zachęcał tym samym do pracy nad projektem zabezpieczeń przed działaniami kryptowalut podczas zbliżającego się szczytu G7.

Zobacz także: Kredyt dla firm – na co zwrócić uwagę?

Niemiecki minister finansów Olaf Scholz podzielał obawy swojego francuskiego odpowiednika. W wywiadach przed szczytem G7 mówił, że trzeba wypracować mechanizmy, które zabezpieczą stabilność finansową i prywatność konsumentów.

Kombajny do kopania bitcoinów łączą dużą moc obliczeniową z potężnym apetytem na prąd.
Bitcoiny kopali w urzędzie miasta. Grozi im do 5 lat więzienia

– Emisja waluty nie należy do prywatnych firm, ponieważ jest to podstawowy element suwerenności państwa – ocenił Scholz.

Facebook planuje uruchomienie kryptowaluty libra w 2020 roku. Do realizacji projektu internetowego giganta dołączyli m.in. Uber, PayPal czy Mastercard. Nie biorą w nim udziału natomiast banki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, kryptowaluty, facebook, szczyt g7
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-07-2019

HejOj finansjera ma cykora, że nie będzie trzymać finansów w ręku tylko będzie musiała oddać wartość pieniądza w ręce ludu i firm prywatnych. Nie będzie … Czytaj całość

17-07-2019

marioNowa krypto-waluta to nowa afera i oszustwo.

17-07-2019

sstylko gotowka

Rozwiń komentarze (13)