Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundusz strajkowy zamrożony? Nauczyciele na razie nie dostaną pieniędzy

Wypłaty rekompensat dla nauczycieli, którzy wzięli udział w strajku, zostały zatrzymane. Taką decyzję podjął społeczny komitet strajkowy, który jest odpowiedzialny za rozliczenie zbiórki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Na koncie komitetu strajkowego jest blisko 8 milionów złotych

Fundusz strajkowy powstał w jednym celu: aby zapewnić pieniądze dla nauczycieli, którzy nie należą do ZNP, a wzięli udział wstrajku. Niezrzeszonym pracownikom oświaty wynagrodzenie za czas protestu się nie należy.

Dlaczego wstrzymano wypłaty? ZNP twierdzi, że czeka na jednoznaczną informację samorządów. Związek rozmawia z władzami, by pensje jednak zostały wypłacone – podaje portal rmf24.pl.

Ponadto komitet chce ustalić zasady wypłat pieniędzy potrzebującym. Na razie ustalono kryteria wypłaty zapomóg w wysokości maksymalnie 500 zł.

Obejrzyj: Pomysł na Biznes: mini-domy w Polsce

- Zasady są następujące: obniżona przez strajk pensja i uczestnictwo w proteście przez przynajmniej 5 dni – tłumaczy Krystyna Starczewska, przewodnicząca komitetu.

Kolejnym kryterium jest "trudna sytuacja materialna" osoby ubiegającej się o pomoc finansową. Jeśli nauczyciel chce otrzymać jednorazową pomoc z funduszu strajkowego, będzie musiał zgłosić się do komitetu strajkowego we własnej szkole.

Na koncie komitetu jest blisko 8 milionów złotych. Wypłaty będą możliwe dla ponad 15 tys. osób. Zbiórka środków dalej trwa.

- Zamiast na kwiaty na koniec roku warto wpłacić na fundusz dla strajkujących -zaapelowała przewodnicząca komitetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: strajk nauczycieli, wiadomości, fundusz strajkowy, znp, edukacja
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-04-2019

rodzicto chyba jakis zart. pieniadze sie naleza za prace a nie za nieróbstwo. 2 maja nauczyciele tez maja wolne a ja musze wziac urlop....

30-04-2019

Polak 69Panie Broniarz czy Pan ze strajkującymi się naprawdę utożsamia? Oni nie mają pensji a Pan zrezygnowałeś ze swojej.? Porwales ich do strajku ale z tego … Czytaj całość

30-04-2019

Ojciec wirgiliuszI znow najwięcej wezmą ci co dzielą. Powinni dostac utracone zarobki +premia za strachowe wszyscy po równo.

Rozwiń komentarze (92)