Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Galerie handlowe zamykają wszystkie sklepy. Chociaż... nie wszystko musi być zamknięte

28
Podziel się

Galerie handlowe zamykają wszystkie sklepy i firmy usługowe, choć… wcale nie muszą. Jak wynika z informacji money.pl, Komisja Nadzoru Finansowego już kontaktowała się z Ministerstwem Zdrowia w sprawie placówek bankowych. W wielu miejscach są zamknięte choć wcale nie musiały.

Galerie handlowe w wielu miejscach zamknęły się całkowicie
Galerie handlowe w wielu miejscach zamknęły się całkowicie (PAP, PAP/Grzegorz Michałowski)
bDTcfYSt

Galerie handlowe muszą ograniczyć swoją działalność - taka jest decyzja premiera Mateusza Morawieckiego i Ministerstwa Zdrowia. Ministerstwo Zdrowia w nocy z piątku na sobotę opublikowało rozporządzenie dotyczące wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. To dokument, który reguluje ogłoszone w piątek zamknięcie wielu placówek handlowych.

Wiele galerii handlowych postanowiło jednak… zamknąć się niemal całkowicie. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia jasno wyliczyło, które sklepy powinny być zamknięte. To ograniczony katalog.

Zobacz także: Zobacz także: Żywności nie zabraknie. Nawet we Włoszech jest dowożona
bDTcfYSv

I tak handel wyborami tekstylnymi, odzieżą, obuwiem, meblami, sprzętem oświetleniowy, sprzętem RTV i AGD oraz artykułami piśmiennymi i księgarskimi w galeriach handlowych od dziś - 14 marca - jest zabroniony.

Które sklepy w galeriach handlowych mają pozostać zamknięte? Te, które działają w centrach o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych i handlują:

- Wyrobami tekstylnymi
- Wyrobami odzieżowymi
- Obuwiem i wyrobami skórzanymi
- Meblami i sprzętem oświetleniowym
- Sprzętem radiowo-telewizyjnym lub sprzętem gospodarstwa domowego
- Artykułami piśmiennymi i księgarskimi

I tak wciąż otwarte mogą być punkty usługowe, czyli na przykład banki, pralnie, oddziały operatorów komórkowych. Jednocześnie otwarte są sklepy spożywcze oraz apteki. Na liście sklepów do zamknięcia nie ma również marketów budowlanych. Jednocześnie jeszcze w sobotę decyzje o zamknięciu wszystkich placówek w Polsce podjęła szwedzka sieć meblowa Ikea.

bDTcfYSB

Warto dodać, że zamykać nie muszą się wszystkie sklepy. Przepisy dotyczą tylko tych placówek, które sprzedają konkretny towar i jednocześnie mają oddział w dużej galerii handlowej.

O tym, że banki wciąż mogą być otwarte przypomina Jacek Jastrzębski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego. Poinformował o tym w mediach społecznościowych, choć jednocześnie zachęca do kontaktu z bankiem za pomocą serwisu transakcyjnego lub infolinii. Wycieczki do galerii handlowych należy ograniczyć w najbliższym czasie do niezbędnego minimum.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem:

bDTcfYSC
bDTcfYSW
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Sprzedawczyni
rok temu
Pan premier nie traktuje wszystkich obywatelu równo my pracujacy w sklepach spożywczych drogeriach czy w pralniach jestesmy gorsi od tych co pracuja w sklepie odzieżowy czy obuwniczym my mozemy sie zarazić pan nie przemyślał tego zakzu handlu moze trzeva wprowadzic zakaz dla wsztstkich a nie dla wybrannych
Xyh
rok temu
A po cholerę mają płacić za ogrzanie i wentylację całości, skoro ma być czynne parę punktów? Ekonomia się kłania, redahtorze.
Fryzjer
rok temu
A CO Z FRYZJEREM ? NIE DA RADY ZACHOWAC ODSTEPU 1,5m
bDTcfYSX
Tox
rok temu
Panie Adrianie niech Pan poczeka 15 dni i przeczyta Swój post jeszcze raz. W Koszalinie jak i większości kraju markety budowlane są oblegane.Remonty,wiosna w ogrodzie.Przyjdzie nam słono za to zapłacić naszymi seniorami.
optyk
rok temu
Salony optyczne pracują normalnie i nie tylko w galeriach. Jest to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie. Dziesiątki klientów przymierzają oprawki i dokonują badania wzroku. Oprawek nie da się zdezynfekować bo można je uszkodzić mocnymi środkami na bazie alkoholu. Optyk nie może też obsłużyć klienta z odległości metra, ponieważ musi dokonać niezbędnych pomiarów na okulary. Duża część właścicieli zawiesiła działalność takich punktów ale niestety nie wszyscy i pracownicy muszą nadal przychodzić do pracy i obsługiwać często nie do końca zdrowych klientów.
...
Następna strona