Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|
aktualizacja

Galerie otwarte od 28 listopada. Ulga po decyzji rządu

14
Podziel się:

Decyzja rządu o poluzowaniu lockdownu jest szansą na przetrwanie i utrzymanie tysięcy miejsc pracy w branży handlu i usług - ocenił w sobotę Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

Galerie otwarte od 28 listopada. Ulga po decyzji rządu
Nasze apele zostały wysłuchane - podkreślił ZPPHiU. (Agata Wołoszyn)

W premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od przyszłej soboty, czyli 28 listopada, placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym.

- Została podjęta decyzja o otwarciu sklepów i usług w galeriach handlowych – będą musiały one działać w zaostrzonym reżimie sanitarnym – podaje rząd w komunikacie. Jedynym znanym wyznacznikiem owego reżimu jest liczba klientów – na każdą osobę musi przypadać przynajmniej 15 metrów kwadratowych.

Oczywiście w mocy pozostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zalecenie dezynfekcji rąk lub używania rękawiczek ochronnych.

"Zapadła długo wyczekiwana decyzja rządu, dzięki której branża handlu i usług odetchnęła z ulgą, upatrując w niej szansy na przetrwanie" - podkreślił ZPPHiU w stanowisku przesłanym PAP.

Związek - jak czytamy - przyjął komunikat premiera Morawieckiego o poluzowaniu lockdownu z radością i wdzięcznością. "Nasze apele zostały wysłuchane, a potrzeby dostrzeżone. Dziękujemy za pragmatyzm i zaufanie, jakim nas obdarzono" - wskazano.

Zobacz także: "Galerie są bezpieczne". Przedsiębiorca o statystykach dotyczących pandemii

Zarząd ZPPHiU zdaje sobie sprawę z "ogromnej odpowiedzialności związanej z utrzymaniem ścisłego reżimu sanitarnego" i przyjmuje ją z "pełną świadomością powagi sytuacji". "Bezpieczeństwo klientów oraz pracowników naszych sklepów są w tej sytuacji kluczowe, a my dołożymy wszelkich starań, by centra handlowe pozostały nadal jednymi z najbezpieczniejszych miejsc publicznych” – zadeklarował.

ZPPHiU zaznaczyła, że decyzja o ponownym otwarciu sklepów to możliwość powrotu do działalności handlowej. "To szansa na generowanie przychodów w najgorętszym handlowo momencie roku a tym samym droga do wyrównywania gigantycznych strat, które ponieśliśmy i nadal ponosimy z powodu pandemii" - wskazano. Podkreślono, że to również szansa na utrzymacie tysięcy miejsc pracy.

Związek podkreślił, że tym gestem rząd wykazał zrozumienie dla potrzeb większości Polaków, "którzy dzięki ponownemu otwarciu naszych sklepów będą mogli spokojnie przygotować się do Świąt". Wyrażono przekonanie, że komfortowi i bezpieczeństwu przedświątecznych przygotowań "sprzyjać będzie również zawieszenie zakazu handlu przez przynajmniej dwie grudniowe niedziele".

"Mamy nadzieję, że Premierowi uda się porozumieć ze stroną społeczną, by handel był możliwy także 6 grudnia" – dodano.

ZPPHiU zachęca klientów, by "spokojnie, racjonalnie i planowo rozpoczynali świąteczne przygotowania i zakupy". "Niezwykle ważne byśmy wszyscy odpowiedzialnie podchodzili do kwestii bezpieczeństwa i wykorzystali właściwie moment ponownego otwarcia sklepów z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego" - czytamy.

Związek zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by klienci byli bezpieczni i usatysfakcjonowani. "Czekamy od 28 listopada!" – podsumowano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
zorro
4 lata temu
Dlaczego sobota, a nie np. : poniedziałek lub środa? Przecież w sobotę tam będą tłumy!!!
Arbuz
4 lata temu
Pozamykać te wszystkie galerie,a zagraniczne firmy wynocha z Polski.
Zwykły
4 lata temu
Skoro państwo stać rozdawać nasze pieniądze na prawo i lewo (Hryzantemy, kasa dla celebrytów/artystów, nowe auta dla rządu, wybory które się nie odbyły czyli +- 420mln +ponad 200tys. Dziennie dla szpitala na stadionie...) to dlaczego nie oddadzą nam pieniędzy które zabierają na NFZ, który tak na prawdę nie istnieje w naszym kraju oraz podatek od wzbogacenia się... o losie ale wzbogacenie się kur*a comiesięczna wypłata która nie zawsze starczy na wszystkie rachunki i podatki no i jeszcze oczywiście trzeba dzieciom coś kulić oraz sobie do jedzenia, a gdzie jeszcze jakaś rozrywka? Najchujowszy rząd jaki był w polsce od lat! Precz ze starymi wyjadaczami z rządu którzy nie myślą o ludziach tylko o sobie aby się tylko nachapać i jak najwięcej zarobić!
😕😕
4 lata temu
W restauracji człowiek się zarazi , a w galerii w okresie przedświątecznym nie. Trochę to dziwne
Gość
4 lata temu
I znowu będzie dużo zakażeń, bo przed świętami będzie tyle ludzi w galeriach i nikt tego nie będzie pilnował.... Masakra to wyprawia ten rząd